Pamiętacie chłopca w foliowej koszulce Messiego? Musiał uciekać z kraju

Ta historia miała skończyć się zupełnie inaczej. Chłopiec chciał tylko spotkać swojego idola i dalej żyć wraz z rodziną w afgańskim mieście. Niestety nieoczekiwana sława zmusiła całą rodzinę do przeprowadzki.

W styczniu 2016 roku pojawiło się zdjęcie małego chłopca, który grał w piłkę w foliowym worku. Fotografia tak wzruszyła internautów, że postanowili podarować dziecku oryginalną koszulkę. Odnalezienie malucha zajęło trochę czasu. Ostatecznie okazało się, że na zdjęciu był 5-letni Murtaza Ahmadi. W akcję zaangażował się również sam Leo Messi. Według doniesień Afgańskiej Federacji Piłki Nożnej (AFF) snajper Barcelony zaproponował 5-latkowi i jego rodzinie spotkanie na Camp Nou. Potwierdził to też piłkarz na swoim fanpage'u. 

Przykre skutki tej historii

Sława chłopca sprowadziła na całą rodzinę ogromne niebezpieczeństwo. Rodzice zaczęli odbierać głuche telefony i listy z pogróżkami od talibów i porywaczy

"

Otrzymałem 20-30 telefonów, w których pytali mnie, dlaczego syn gra w piłkę nożną, a nie uczy się o Koranie - powiedział Muhammad Arif Ahmadi, ojciec chłopca. "

Rodzina w strachu musiała opuścić rodzinny dom. Sprzedała cały dorobek i przeniosła się do sąsiedniego Pakistanu. Złożyła wniosek do ONZ o azyl. 

"

Mimo wszystko Murtaza ma nadzieję, że pewnego dnia będzie mógł spotkać się ze swoim idolem - wyjaśnił ojciec chłopca. "

Mamy nadzieję, że wszyscy odnajdą spokój, a mały Murtaza spełni swoje największe marzenie. 

Radio ZET/MB

Więcej: