Niesamowite! Ten chłopiec widzi w ciemnościach

W Dahua w Chinach mieszka Nong Youhui, niezwykły chłopak, który ma zdolność widzenia w ciemnościach. Skąd u chłopca wzięła się ta magiczna umiejętność? Jak może ją wykorzystać? 

Skąd dar widzenia w ciemnościach?

Teorii jest kilka. Niektórzy twierdzą, że chłopak się tylko tak przechwala, inni twierdzą, że jest kosmitą, a jeszcze inni, że jest przedstawicielem rasy superludzi. 
Chłopiec urodził się z niebieskimi oczami, jednak w przeciwieństwie do normalnych dzieci tej rasy, barwa jego tęczówek nie zmieniła się wraz z wiekiem.

Okazało się także, że Nong dysponuje niezwykłym darem – widzi wszystko wyraźnie nawet w całkowitej ciemności.

– Lekarze powiedzieli mi, że nie ma żadnych powodów do obaw i że wkrótce jego oczy przestaną świecić, a następnie staną się czarne, jak u większości Chińczyków. Tak jednak się nie stało – przyznał ojciec Nonga.

Wątpliwości naukowców

Naukowcy twierdzą, że nie jest możliwe, by chłopiec należał do nowej rasy superludzi:
- Ewolucyjnie, mutacje mogą powodować różnice, które pozwalają na eksploatację nowej niszy ekologicznej. Ale takie mutacje są modyfikowane przez długie okresy. To tak jakby nagle urodził się człowiek ze skrzydłami. Z ewolucyjnego punktu widzenia, nie miałoby to najmniejszego sensu – przyznał James Reynolds związany z Uniwersytetem Stanowym w Nowym Jorku.

Radio ZET/SI