Czarnoskóra kobieta karmi piersią dzieci na zdjęciu. W internecie zawrzało

Kobieta karmi piersią dwójkę dzieci. Ten moment uwieczniła na zdjęciu fotografka Jen Pritchett. – Jeszcze nigdy nie denerwowałam się przed publikacją swojego zdjęcia – wyznała autorka. Okazało się że, widok karmiącej matki o rozmiarze plus size wzbudził mieszane uczucia internautów.

Jen Pritchett od lat zajmuje się fotografią. W przypadku sesji z Kassondrą Coxson nie zawiodło jej przeczucie.

Gdy fotografka opublikowała na swoim Facebooku zdjęcie młodej mamy karmiącej dwójkę dzieci w wannie pełnej kwiatów i mleka, pojawiły się obraźliwe komentarze. Hejterzy wypomnieli Kassondrze tuszę, kolor skóry i rozmiar biustu. Oberwało się także Jen Pritchett, która „przecież nie musiała wrzucać tak kontrowersyjnej fotografii do sieci”.

Autorce zdjęcia, które wirusowo rozeszło się w sieci, chodziło o coś więcej niż pochwalenie się sesją fotograficzną klientki.

"

Cała seria kąpieli Kassondry i jej dwójki dzieci w mleku to było wspaniałe doświadczenie, którego nigdy nie zapomnę. Ta kobieta jest dla mnie inspiracją. Jej ciało także. Każda kobieta, również czarna, może karmić piersią. Pozwólcie pokazać mi odrobinę miłości, jaka bije od tej bogini – napisała fotografka.

"

Głos w sprawie zabrała również bohaterka kontrowersyjnej sesji. Kassondra udostępniła fotografię na swoim Facebooku. Zrobiła to z dwóch powodów. Po pierwsze, żeby udowodnić ludziom, że nie wstydzi się swoich piersi. Po drugie, chce zwrócić uwagę na problem akceptacji kobiet karmiących piersią w miejscach publicznych.

Jak ludzie reagują na kobietę karmiącą piersią?

Karmienie piersią w miejscu publicznym to temat, który wzbudza wiele kontrowersji i nie względu na tuszę czy kolor skóry karmiącej. Już samo obnażanie biustu w parku czy galerii handlowej może wywołać negatywne komentarze przechodniów.

Znany w USA youtuber Joey Salads postanowił przyjrzeć się bliżej temu problemowi. Zorganizował w Nowym Jorku eksperyment, w którym wzięła udział młoda mama z niemowlęciem. Ku zaskoczeniu aktorów, ludzie chętnie wyrażali swoją opinię na ten temat. Głos zabrali przedstawiciele obu płci. Niestety, większości nie podobał się ten widok.

Podobny eksperyment przeprowadzono w londyńskim metrze. Reakcje Brytyjczyków były zgoła odmienne. Na większości pasażerów widok matki karmiącej piersią nie zrobił wrażenia. Tylko jedna kobieta przesiadła się do innego wagonu.

Nagość na Facebooku

Przypadek Kassondry dotyka także innej kwestii – czy zdjęcia nagich albo półnagich kobiet powinny być upublicznianie na portalach społecznościowych?

O skali tego problemu świadczy historia Francie. Kobieta zamieściła zdjęcie na zamkniętej, facebookowej stronie, na którym jest naga, klęczy na łóżku a w ręku trzyma noworodka. Administrator zablokował fotografię, co bardzo zaskoczyło młodą mamę.

"

Opublikowałam fotografię w grupie przeznaczonej dla kobiet w ciąży. Jej członkowie bardzo często wymieniają się poglądami i doświadczeniami związanymi z porodem czy wychowaniem dzieci – tłumaczyła zaskoczona Francie. "

Również to zdjęcie nie spodobało się internautom, którzy nie pozostawili na młodej mamie suchej nitki.

Uważacie, że zdjęcia kobiet karmiących piersią również nie powinny być publikowane?

Radio ZET/SJ

Więcej: