„Do aborcji potrzeba seksu, jej to nie grozi”. Znany pisarz obraził Dorotę Wellman

Jacek Piekara, pisarz fantasy, postanowił przypomnieć o sobie internetowej społeczności. Nawiązując do napiętej sytuacji w kraju, obraził Dorotę Wellman na Twitterze. Internauci nie pozostali mu dłużni.

– Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie. Do zapłodnienia potrzebny jest seks… Dobrze, wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcją!" – czytamy w jego wpisie, zilustrowanym kadrem dziennikarki z jej wideo promującego czarny poniedziałek i protest przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.

Pod wpisem pojawiło się wiele nieprzychylnym komentarzy. – Ja profesjonalnego trolla czy shitpostera mogę docenić. Taki Jacek Kurski, na przykład, ma swoje momenty. Ale to poniżej jest subtelne jak konstrukcja cepa, i zalewać się od tego łzami ze śmiechu mogą uczniowie klasy góra piątej – skomentował wypowiedź Piekary Adrian Chmielarz, producent gier komputerowych.

Dorota Wellman, tak jak wiele innych osób związanych z mediami, zdecydowała się poprzeć czarny protest. Dziennikarka namawiała także inne kobiety do wzięcia udziału w strajku.\

Czy znasz polski lepiej niż gimnazjalista? [QUIZ]

Rozwiąż QUIZ

Radio ZET/SI