Ile pamiętasz z „Czterdziestolatka"? Quiz o kultowym serialu

Andrzej Kopiczyński nie żyje. Aktor znany m.in. z kultowego serialu „Czterdziestolatek" (grał tam rolę inżyniera Stefana Karwowskiego) miał 82 lata. Serial opowiadający o absurdach życia typowej rodziny w Polsce lat 70. przeszedł do historii polskiego kina. Sprawdź, ile pamiętasz z „Czterdziestolatka"?

Największą popularność Kopiczyńskiemu przyniosła rola inżyniera Stefana Karwowskiego w serialu „Czterdziestolatek", stworzonym przez reżysera Jerzego Gruzę i scenarzystę Krzysztofa Teodora Toeplitza. Kopiczyński wcielał się w tę rolę między 1974 a 1977 rokiem, a także później – w 1976 r. – w filmie Gruzy „Motylem jestem czyli romans 40-latka" oraz w 1993 r., w serialu „Czterdziestolatek 20 lat później". Kreacja ta przeszła do historii polskiego kina..

Rodzina Karwowskich składała się z czterech osób: Stefan Karwowski był inżynierem, pracował m.in. przy słynnej Trasie Łazienkowskiej. Magda Karwowska pracowała z kolei w warszawskich Filtrach. Mieli też dwoje dzieci: Jagodę i Marka. Zobacz, ile jeszcze pamiętasz z serialu!

Ile pamiętasz z „Czterdziestolatka"?

Rozwiąż QUIZ

Radio ZET/SI