Czy jesteś monogamistą? Sprawdź to w QUIZIE

Czy monogamia jest możliwa? Czy jest naturalna? Czy ma sens? Takie pytania ludzie zadają sobie od dawna. Spór nie został rozwikłany, ale głos zabrali naukowcy. Określili, jakie cechy predysponują nas do poligamii lub monogamii. Sprawdź poniższy quiz: im więcej punktów zdobędziesz, tym bardziej prawdopodobne, że możesz mieć skłonności do poszukiwania „otwartych związków”.

Monogamia czy poligamia – co tkwi w ludzkiej naturze? Spór o to trwa od dawna a każdy z punktów widzenia ma swoich przeciwników, jak i zwolenników. Niektórzy twierdzą, że człowiek z natury nie został stworzony do bycia tylko z jedną osobą. Czy to tylko wymówka, by nie brać odpowiedzialności za swoje czyny? Analizy International Association for Relationship Research pokazują, że nie ma jednej drogi. Wszystko zależy od cech osobowości danego człowieka.

O jakie cechy chodzi? M.in. o to, jak reagujemy na bodźce seksualne, czy poszukujemy silnych doznań seksualnych, albo jak bardzo potrafimy oddzielić emocje od seksu. Co więcej, skłonność do monogamii (lub przeciwnie) może mieć także związek z relacjami z partnerem. Rozwiąż poniższy test i sprawdź, czy jesteś stworzony do bycia z jedną osobą.

UWAGA! Im więcej punktów zdobędziesz, tym bardziej prawdopodobne, że możesz mieć skłonności do poszukiwania „otwartych związków”.

Monogamia czy poligamia - do czego masz większe predyspozycje?

Rozwiąż QUIZ
poligamia
Więcej: