Australijka może zagrozić Szpakowi na Eurowizji? Zobaczcie „Sound Of Silence” Dami Im

Wszyscy trzymamy kciuki za Michała Szpaka i jego występ na Eurowizji, ale konkurencja nie śpi. Utwór Dami Im „Sound of Silence” wpada w ucho i nieoficjalnie mówi się, że to właśnie australijska artystka ma spore szanse na wygraną Eurowizji 2016.

O Dami Im Australijczycy usłyszeli w 2013 roku. 25-letnia wokalistka wygrała rodzimy „X Factor”. Teraz piosenkarce marzy się zwycięstwo w Eurowizji.

Reprezentantka Australii nagrała wpadający w ucho utwór „Sound of Silence”. Teledysk do piosenki ma na YouTube prawie 3 miliony wyświetleń. Internauci uważają, że ta piosenka na pewno spodoba się europejskiej publiczności – wprowadza słuchaczy w romantyczny nastrój, jest lekka, a Dami na scenie prezentuje się bardzo kobieco.

Czy ten hit zasługuje na pierwsze miejsce? Oceńcie sami.

Wokalistka pochodzi z Korei Południowej i ma 27 lat. Jako 9-latka przeprowadziła się z rodzicami do Australii. Dami Im od dziecka rozwijała talent muzyczny – oprócz lekcji śpiewu, uczyła się także gry na pianinie. Ze względu na swoje korzenie, jest gwiazdą również w Korei Południowej.

Bardzo możliwe, że po występie w Sztokholmie podbije także Europę.

Michał Szpak już jest zwycięzcą?

Australia trzyma kciuki za Dami Im, ale my nie mamy wątpliwości, że nasz reprezentant da z siebie w Sztokholmie 300%. Po wygranej w krajowych eliminacjach do Eurowizji kariera Michała Szpaka nabrała rozpędu.

Polak bierze udział w licznych międzynarodowych konkursach, aby jeszcze lepiej przygotować się do tego najważniejszego, w Sztokholmie. Po fenomenalnym wykonaniu „Color of Your Life” w Tel Awiwie, znany zagraniczny portal „Good Evening Europe” porównał naszego reprezentanta do światowej sławy śpiewaka operowego.

Piosenka Szpaka ma już na YouTube ponad 3 miliony wyświetleń. Sam Szpak pytany w rozmowie z Radiem ZET o szanse na zwycięstwo, raczej nie stawia się w roli faworyta. Wokalista chce skupić się na aspektach wokalnych i jak zapowiedział, raczej zrezygnuje z dodatkowych z fajerwerków i układów tanecznych.

Nasz reprezentant jest także odporny na stres i krytykę - i jak obiecał – nie da się złamać hejterom. Trema nie ma z nim szans.

Czy Michał Szpak pokona Australijkę? Przekonamy się o tym w dniach 10-14 maja.

Uważacie, że utwór Dami Im jest lepszy od propozycji Polaka?

Radio ZET/SJ

Więcej: