Paramount Pictures oficjalnie udostępnia darmowe filmy na YouTube

Wszyscy użytkownicy YouTube mogą bezpłatnie i całkowicie legalnie oglądać filmy na kanale The Paramount Vault należącego do Paramount Pictures. Wytwórnia jako pierwsza spośród wielkich koncernów filmowych udostępniła tę opcję za darmo.

Na kanale znajduje się 100 filmów, należących do różnych gatunków. Niestety, z oferty mogą jedynie korzystać internauci z USA. W przyszłości Paramount Pictures planuje rozszerzyć ofertę darmowych produkcji.

Krytycy uważają, że nowe posunięcie wytwórni bardzo osłabiło konkurencję, zwłaszcza portale oferujące wideo na życzenie (VOD), które pobierają opłaty za określone treści. Przez taki krok Paramount Pictures może w przyszłości dogonić internetowego giganta - Netflixa. 

Oferta Paramount Pictures 

Wśród 100 pozycji filmowych na kanale można obejrzeć wiele klasyków, takich jak: „Uwierzyć w ducha”, „Amerykański Ninja”, „Zaginiony w akcji” czy „Teksańską masakrę piłą mechaniczną”. Na razie nie ma tam najnowszych filmów wytwórni. Twórcy zapowiadają jednak dostęp do kultowych produkcji z lat 50. i 60. 

Darmowe filmy w Polsce

W Polsce dostępne są płatne usługi VOD, które oferowane są przez sieci telekomunikacyjne i telewizji kablowej. Nie przynoszą jednak one zysków, ponieważ Polacy zdecydowanie częściej oglądają filmy, które mogą znaleźć za darmo w internecie. 

Według badania przeprowadzonego przez IQS, Polacy coraz częściej oglądają filmy przez internet, ale zaledwie 1/3 badanych (800 Polaków w wieku 15-50 lat) korzysta z usług VOD. 

Czy oferta Paramount Vault w naszym kraju okazałaby się więc takim hitem jak w USA? 

Independent/IQS/KM

Więcej: