Jest na co popatrzeć i gdzie odpocząć. Ten film przekona Was, że warto spędzić wakacje w Polsce

Malbork, Zakopane, a może Kazimierz Dolny? Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Czas zacząć planować urlop. Twórcy filmu „Holiday in Poland 4K” pokazali kilkanaście miejsc, w których można spędzić letni wypoczynek. Te widoki z lotu ptaka na pewno Was do tego przekonają!

Nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że mieszkamy w jednym z najpiękniejszych krajów w Europie. Ale dzięki takim produkcjom jesteśmy jeszcze bardziej dumni ze swojego pochodzenia.

Panie i panowie, zapraszamy Was na filmową podróż po Polsce. Po miejscach obleganych przez turystów, jak i tych mało znanych, które również chwytają za serce.

Za realizację filmu odpowiadają Jacek Drofiak i Artur Gajdziński, udźwiękowieniem zajął się Michał Baczuń, o ostrość zadbał Maciej Tengli.

Czy Wy też, tak jak komentujący, nabraliście ochoty na wycieczkę po Polsce? My tak.

„Polska jest piękna. Doceńmy to”

Takich produkcji promujących Polskę znajdziemy w internecie więcej. Raptem kilka dni temu premierę na YouTube miał film Adam Michalskiego. Polak przez 2 lata wykonał 100 tysięcy zdjęć 9 polskich miast. W efekcie powstał zapierający dech w piersiach film „Poland vol. 1 & 2”.

W rolach głównych wystąpiły Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Toruń, Warszawa i Wrocław.

"

Niektóre zdjęcia odrzucałem z bólem serca, nie wszystkie bowiem zmieściły się na 12-minutowym filmie. Myślę, że wybrałem jednak te najlepsze – powiedział w rozmowie z Radiem ZET autor wideo. "

Dumę czujemy także oglądając zdjęcia Mazur, które opublikował portal Polska jest piękna – Poland is Beautiful. Te fotografie nie przedstawiają kurortów turystycznych w Chorwacji, dzikich wód Amazonii ani kwiatowych pól z Holandii. Wszystkie zrobiono w polskiej krainie tysiąca jezior. Jest się czym zachwycać.

Skusicie się na wakacje w Polsce?

Radio ZET/SJ

Więcej: