Jest trailer „Doctora Strange”. Internauci doszukali się w nim plagiatu?

W sieci pojawił się właśnie pierwszy trailer filmu wytwórni Marvel „Doctor Strange”. W roli głównej zobaczymy brytyjskiego aktora Benedicta Cumberbatcha. Internauci są pod wrażeniem zapowiedzi, ale niektórzy doszukali się… plagiatu.

„Doctor Strange” jest filmem opartym na kultowym komiksie z 1963 roku, którego autorami są Stan Lee i Steve Ditko. Produkcja opowiada historię neurochirurga, który w wyniku wypadku samochodowego stracił czucie w rękach.

Starając się znaleźć sposób na powrót do dawnej sprawności, główny bohater zgłębia techniki magii, a także poznaje inne wymiary.

Reżyserem filmu jest Scott Derrickson, a scenariusz napisali Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer, Jon Spaiht I C. Robert Cargill. Oprócz Cumberbatcha, na ekranie zobaczymy m.in. Rachel McAdams, Tildę Swinton, Madsa Mikkelsena czy Scotta Adkinsa.

Film wejdzie na ekrany polskich kin 4 listopada 2016 roku.

„Doctor Strange” plagiatem?

Oglądając pierwszy zwiastun „Doctora Strange'a”, nie sposób nie odnieść wrażenia, że pewne sceny już kiedyś widzieliśmy – szczególnie w obrazach wyreżyserowanych przez Christophera Nolana. Wielu internautów zwraca uwagę na wydarzenia z ok. 1:56 minuty. W trailerze widzimy lustrzane odbicie miasta.

Podobną scenę mogliśmy już oglądać w filmie „Incepcja” - w zwiastunie ok. 30 sekunda.

Dociekliwi internauci doszukali się również podobieństw z filmem „Batman Początek”. Chodzi przede wszystkim o scenę, w której dr Steven Strange, grany przez Benedicta Cumberbatcha, odwiedza Przedwiecznego – w trailerze od 1:08.

W filmie „Batman Początek” wystąpił bardzo podobny motyw – w zwiastunie od 32 sekundy.

Nie zmienia to faktu, że „Doctor Strange” będzie filmową gratką nie tylko dla fanów Marvela, ale przede wszystkim Benedicta Cumberbatcha.

Radio ZET/SK

Więcej: