Poseł PIS-u w płaszczu z futrem jenota. W sieci zawrzało

Dominik Tarczyński z PIS-u znów wystawił się na lincz internautów. Tym razem wrzucił na Twittera zdjęcie w płaszczu z futrem jenota. To zdjęcie wywołało już lawinę komentarzy internautów na temat rozrzutności polityków i niehumanitarnego traktowania zwierząt. Tarczyński próbował całą sytuację obrócić w żart. 

Dominik Tarczyński w odpowiedzi na komentarze internautów, którzy nie docenili jego różowego swetra (pokazał się w nim na jednej z poprzednich fotografii) tym razem pochwalił się nowym nabytkiem: płaszczem z futerkiem. – Mój sweterek i moda a'la Szejnfeld są passe. Teraz polecam czerwony płaszcz z Jenotem – napisał poseł PiS. 

Internauci nie zostawili suchej nitki na Tarczyńskim. Pojawiły się m.in porównania do księcia czy komentarze w stylu „śmiechu brakuje". Oczywiście komentujący słusznie zwrócili także uwagę na fakt, że kołnierz płaszcza jest z naturalnego futra.

– Zdjęcie to autoironia! Polecam dystans i wspieranie inicjatywy charytatywnych, nawet jeśli trzeba nakładać głupie stroje. Nie szedłem w tym – napisał mężczyzna po kilku godzinach od wrzucenia zdjęcia. 

Nie jesteśmy przekonani, czy wpis o inicjatywach charytatywnych mu pomoże. Z jednej strony: kto bogatemu zabroni? Ale z drugiej: czy naprawdę nadal ktoś uważa, że naturalne futra są akceptowalne w jakimkolwiek środowisku, nawet w środowisku polityków? Miejmy nadzieję, że nie.

Radio ZET/SI