Dziecko i pies to najlepsi przyjaciele. Zobacz niezwykłą relację, jaka ich połączyła [WIDEO]

Małe dziecko i pies to bardzo często zgrany duet. Nieraz między nimi nawiązuje się nić porozumienia. Maluchy mają kompana do zabawy, a psy zaspokajają swoją potrzebę bliskości z rodziną.

Bohaterem tego nagrania jest niewielkich rozmiarów pies, który z powodu swojego wzrostu, nie mógł dostać się po ulubioną przekąskę na stole. Z pomocą ruszyło mu małe dziecko. Maluch wykazał się ogromną empatią i pomógł zwierzęciu dosięgnąć smakołyka. Smaczny kąsek przysunął psu prosto pod nos. 

Jeśli maluch już w tym wieku okazuje taką dużą ilość empatii, to mamy nadzieję, że wyrośnie na dobrego człowieka. Może w przyszłości będzie pomagał skrzywdzonym zwierzętom? 

Relacja pies-dziecko

Zwierzęta domowe mają ogromny wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka. W internecie znajdziemy wiele filmów, które tego dowodzą. Gwiazdą stał się pies, który poddawał się wszystkim zabawom bez marudzenia. Grzecznie wykonywał polecenia dziewczynki, której akurat przyszła ochota na zabawę w lekarza. Poprzez taką zabawę dziecko nauczy się, że zwierzęta też czują i trzeba się z nimi obchodzić delikatnie. 

Psy dla takich maluchów zrobią wszystko. Nawet nauczą się odpowiednich sztuczek. Baron sprząta zabawki malucha, przykrywa go kołdrą i czuwa przy nim dopóki nie zaśnie. Pamięta nawet o „całusie” na dobranoc. Gdy mały Aleksander już śpi, gasi światło i opuszcza pokój. Ta relacja między zwierzakiem i dzieckiem bardzo porusza. Na pewno pozostaną przyjaciółmi na długie lata. 

A Wy mieliście takiego kompana do zabawy i spania? :)

Radio ZET/MB

Więcej: