Pies zamiast poduszki? Ten zwierzak to idealny opiekun dla dziecka [WIDEO]

Od razu widać, że tego malucha i psa łączy niezwykła nić porozumienia. Uwielbiają swoje towarzystwo, nie są w stanie zrezygnować z przytulanek nawet wtedy, gdy zmaga ich sen.

Wspólne wieczory przepełnione zabawą mogą wykańczać. Przekonał się o tym chłopiec, który ze zmęczenia usypiał w pozycji siedzącej. Rodzicom udało nagrać się ten moment. Nad dzieckiem czuwał w pobliżu pies. Usypiający maluch otrzymał nawet kilka razy „pobudzającego” całusa od swojego pupila. Nic to jednak nie dało. Malec przegrał z potrzebą i zasnął na swoim zwierzęciu. 

Film z wieczoru tego duetu robi furorę w internecie. W zaledwie tydzień został wyświetlony aż 600 tys. razy

Trzeba przyznać, że bardzo miło się na nich patrzy. 

Wyjątkowe przyjaźnie

Psy mają istotny wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka. W internecie znajdziemy wiele filmów, które tego dowodzą.

Jednym z takich przykładów jest wyjątkowy duet - chłopiec Aleksander i owczarek niemiecki Baron. Pies sprząta po dziecku, przykrywa je kołdrą i czuwa, aż zaśnie. Pamięta nawet o „całusie” na dobranoc i zgaszeniu światła. To jest niesamowite!

Ten pupil natomiast przejdzie do historii z innego powodu. Jest wyjątkowo cierpliwy, zwłaszcza w momentach, w których małej dziewczynce przyjdzie ochota na zabawę w lekarza. Tylko prawdziwy przyjaciel podda się wszystkim specjalistycznym badaniom bez marudzenia. Zobaczcie, jak grzecznie wykonuje polecenia dziecka.

A czy Ty masz takiego przyjaciela z dzieciństwa? :)

Radio ZET/MB

Więcej: