Dzień Chłopaka 2016: PREZENTY - co kupić na 30.09.?

Oryginalny prezent na Dzień Chłopaka 2016 - jak go znaleźć? Co kupić bratu, koledze czy znajomemu na to święto? Sprawdź 5 pomysłów na fajny prezent na 30.09.

Dzień Chłopaka 2016 nadchodzi! Jak co roku obchodzimy go 30 września - w odróżnieniu od Dnia Mężczyzn, który przypada 10 marca. Ponieważ kobiety swoje święto w roku obchodzą tylko raz, to jak zwykle mają problem z tym, które ze świąt dla płci "brzydkiej" jest tym właściwym, ważniejszym: Dzień Chłopaka czy Dzień Mężczyzn? W rzeczywistości obydwa święta powstały jako odpowiedniki Dnia Kobiet i różnią się jedynie popularnością. Choć potocznie panuje przekonanie, że 10 marca świętują dorośli panowie, a 30 września młodzi mężczyźni i chłopcy, to jednak jest to tylko kwestia umowna.

Jeśli wiesz już, kiedy jest Dzień Chłopaka i masz zamiar obdarować znanych sobie facetów właśnie 30.09., to pamiętaj, że do święta pozostało kilka dni. Jeżeli nadal poszukujesz oryginalnego upominku i nie masz pomysłu, to sprawdź 5 oryginalnych prezentów na Dzień Chłopaka, które możesz podarować, a które na pewno sprawią obdarowanemu wiele radości!

Życzenia SMS na Dzień Chłopaka - wierszyki, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

Dzień Chłopaka 2016: PREZENTY na ostatnią chwilę

1. Choć kolacja przy świecach może być uznawana za stereotypową, to jednak jest to świetny prezent - tyle że dla partnera, nie kolegi czy przyjaciela. Ale jeśli dla tego pierwszego, to jak najbardziej sprawi mu radość, szczególnie jeśli do tej pory nie było ku temu okazji. A o to przecież chodzi.

2. Krąży opinia, że mężczyzna jest jak mały chłopiec. Jeśli masz wrażenie, że Twój chłopak pasuje do tego określenia, to spraw mu prezent, którym będzie mógł się "bawić". Dobrze sprawdzają się podarunki elektroniczne - dodatek do komputera, nowa myszka, albo monopod, którym zrobicie sobie wspólne zdjęcie.

3. Pamiętaj, że prezent to nie tylko coś namacalnego. Zamiast kupować chłopakowi kolejne gadżety możesz zabrać go do kina na film, który bardzo chce obejrzeć. Będzie zadowolony - szczególnie kiedy będzie wiedział, że film, na który idziecie, nie jest kompletnie w Twoim guście. Czego się nie robi w Dzień Chłopaka?

4. Tegoroczny Dzień Chłopaka wypada w piątek. Może zatem wymyślisz fajny weekendowy wyjazd? Powiedz mu w czwartek, by spakował rzeczy na 2 dni i kup bilety w dowolne miejsce. Najlepiej takie, w które planował jechać, albo które zawsze chciał zobaczyć.

5. Coś dla hobbysty: ten, kogo chcesz obdarować ma hobby, o którym wiesz? Dowiedz się, czego może w związku ze swoją pasją potrzebować. Jest kolekcjonerem komiksów? Kup mu unikalny numer. Zbiera wszystko, co związane z Jamesem Bondem? Podaruj mu zestaw wszystkich części przygód Agenta 007. A może jest kolekcjonerem... chwil? Zabierz go w spontaniczny wypad nad morze, w góry albo na najwyższy most w Polsce. Zaskakujące, miłe przeżycia na pewno bedą swietnym prezentem!

Prezent na Dzień Chłopaka 2016 w szkole

W wielu szkołach podstawowych, gimnazjach czy liceach Dzień Chłopaka obchodzony jest w formie imprezy klasowej. Dziewczyny najczęściej składają się drobne upominki dla chłopaków. Często zamiast "poważnych" prezentów są to śmieszne gadżety - np. pampers z dedykacją wszystkich dziewczyn z klasy, albo smoczek. Można też zorganizować drobny poczęstunek. Innym fajnym prezentem będzie zdjęcie ze wszystkimi koleżankami z klasy. Dziewczyny mogą ubrać się tematycznie i zrobić zdjęcie z "rodzynkiem". Potem zdjęcia trzeba wydrukować z napisem Dzień Chłopaka 2016". A jeśli stawiacie na praktyczne pomysły - wybierzcie np. fajna obudowę na smartfona.

Dzień Chłopaka w pracy: prezent na poważnie?

Organizowanie Dnia Chłopaka w pracy jest u nas mało popularne i najczęściej sprowadza się do zakupu jakichś męskich drobiazgów. Oryginalnym prezentem dla dorosłych panów na stopie służbowej będzie np. wręczenie każdemu z samego rana kubka wyśmienitej kawy. Niby na poważnie, ale to zwykły, miły gest który doceni każdy facet. A po pracy ewentualny dobry drink od koleżanek dla kolegów.

Którego dnia świętujecie panowie? Panie - kiedy wolicie dawać prezenty?

Więcej: