Google Doodle na Międzynarodowy Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, który został ustanowiony podczas Światowej Konferencji na Rzecz Dobra Dzieci w 1925 roku. Z tej okazji Google przygotowało specjalną grafikę dla wszystkich dzieci na świecie.

Po dziś dzień nie do końca jasne jest, dlaczego obchody tego święta wyznaczono na 1 czerwca. W naszym kraju Dzień Dziecka jest obchodzony od 1952 roku, a jego inicjatorem była organizacja The International Union for Protection of Childhood. 1 czerwca świętują dzieci z ponad 100 krajów na całym świecie.

Każdego roku obchodzony jest także Powszechny Dzień Dzieci, który został ustanowiony jako święto przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1954 r. Jego obchody wypadają 20 listopada, czyli w rocznicę ustanowienia Deklaracji Praw Dziecka.

Dzień dziecka w Polsce i na świecie

Dzień Dziecka nie jest obchodzony we wszystkich krajach 1 czerwca. W Brazylii obchodzony go 12 października, w Australii w pierwszą sobotę lipca każdego roku. Mimo tego, że nie wszędzie Dzień Dziecka jest obchodzony o tej samej porze, to jest doskonałą okazją do tego, aby organizować specjalne akcje, koncerty i mnóstwo zabaw w szkołach, parkach, czy instytucjach. Dla rodziców to też świetna okazja, aby urozmaicić czas swoich pociech i świetnie się z nimi bawić oraz wspólnie zajadać słodyczami.

I pamiętajcie drodzy rodzice, jeżeli nie wiecie, jaki prezent zadowoliłby Wasze pociechy, to uwierzcie, że najlepszym prezentem jest Wasza miłość, troska i zainteresowanie.  

Radio ZET życzy wszystkim dzieciom dużo szczęścia, miłości oraz spełnienia wszystkich marzeń!

Google Doodle

W tym roku Google 1 czerwca wita swoich użytkowników specjalną grafiką honorującą dzieci. Zobaczcie też wcześniejsze Doodle.

Radio ZET/TP

Więcej: