Dziwna ryba złowiona w Tajlandii. Wąż, węgorz? Jest przerażająca

Rybacy z Tajlandii złowili nieznaną im rybę. Przypomina węża albo węgorza, jednak jest znacznie większa, a największe przerażenie wzbudza ostre uzębienie stwora.

Film, na którym złowiony w Tajlandii stwór straszy ludzi uzębieniem, szybko rozprzestrzenia się w sieci. Autorzy nagrania pytają internautów, czy wiedzą, co to za gatunek ryby zaplątał się w ich łowiecką sieć.

Wielu internautów zauważa, że to musi być przedstawiciel ryb z rodziny węgorzowatych. Pojawiają się też komentarze, że autor nagrania nie powinien trącać jej kijem, bo w ten sposób tylko denerwuje rybę. Internauci uważają, że rybacy powinni wypuścić złowionego osobnika do wody.

Jedno jest pewne – nie chcielibyśmy jej spotkać podczas morskiej kąpieli.

Przerażający mieszkańcy głębin morskich

Można powiedzieć, że w 2016 roku internet zalała fala zdjęć przerażających stworów, które złowili rybacy lub napotkali na plaży turyści z całego świata.

Pod koniec marca w Tamizie w Londynie zaobserwowano dziwnego stwora. Nagranie zostało zrobione z kolei linowej nad The O2 Arena. Internauci zaczęli snuć teorie, że w rzece pływa potwór z Loch Ness. Monstrum, według legendy, widywane było w jeziorze Loch Ness w Szkocji. Te dwa miejsca dzieli odległość około 700 kilometrów. 

Z kolei w Nowej Zelandii dwóch turystów z Czech na plaży natrafiło na ciało zwierzęcia o wypukłych oczach i bardzo długim ogonie. Jak się potem okazało, był to alopias - gatunek ryby z rodziny kosogonowatych. Jego zdjęcie wirusowo rozeszło się w sieci i przeraziło niejednego internautę.

Strachu najadł się także Jaime Rendon z Meksyku. Rybak wyłowił z wody zwierzę o bladoróżowej skórze, zielonych oczach i dziwnym kształcie. Zdjęcie tej niespotykanej ryby przesłał do ekspertów i opublikował je także na Facebooku. Okazało się, że mężczyzna natrafił na Cephaloscyllium ventriosum – stosunkowo niewielkiego rekina, którego cechą charakterystyczną jest umiejętność podwojenia swojego rozmiaru.

Warto także wspomnieć o filmie, który trafił do internetu 10 kwietnia. Ponad 6 milionów widzów obejrzało przerażające odkrycie, którego dokonali ojciec z dzieckiem, pływający po rzece rowerem wodnym. Internauci głowią się nad identyfikacją uzębionej ryby, która wywołała panikę wśród bohaterów wideo.

Zdarzyło się Wam złowić wielką i groźną rybę?

Radio ZET/SJ

Więcej: