Sprawdź, ile zagrożeń czyha w domu na dziecko. Tak się robi edukacyjne reklamy!

Pomyśl jak dziecko, ale zapobiegaj jak dorosły – taki przekaz płynie z edukacyjnej reklamy producenta proszku do prania nakręconej we współpracy z australijską fundacją Kidsafe. Ta organizacja od 30 lat dba o bezpieczeństwo dzieci w domu. Spot, który wypuściła, naprawdę powinien dać rodzicom do myślenia.

Od 2001 roku w Australii w obecności rodziców zmarło w domu ponad 15 dzieci. Kidsafe i Tide postanowili nakręcić edukacyjną reklamę, która powinna przemówić do wyobraźni opiekunów. W 30-sekundowym spocie wystąpił mały chłopiec, który siedzi na dywanie na środku salonu.

Lektor pyta widzów, czy dostrzegają rzeczy, które mogą zagrażać bezpieczeństwu dziecka? Na znalezienie 11 zagrożeń daje nam tylko 5 sekund.

Gniazdko elektryczne, roleta, niezabezpieczony telewizor, ogień w kominku, rzeczy w torebce, kant stołu, monety, balon, niewyłączone żelazko, lustro, proszek do prania – te przedmioty znalazły się w zasięgu wzroku dziecka.

"

Upewnij się, że dziecko znajduje się w bezpiecznym pomieszczeniu. Odwrócenie głowy choćby na kilka sekund może wystarczyć, aby którykolwiek z niebezpiecznych przedmiotów znalazł się w zasięgu jego rąk – przestrzega rodziców Christine Erskine z Kidsafe.

"

Reklamy inne niż wszystkie

Podstawowym celem reklamy jest zachęcenia klienta do kupna produktu. Ale jak widać, można zrobić spot, który nakłoni widza także do poważniejszej refleksji.

Taki cel postawił przed sobą duński oddział Forda, który wypuścił pouczającą reklamę auta. 3-częsciowy spot pt. „Rodzina” ukazuje samochód jako ważnego członka rodziny, ale bardziej skupia się na uczuciach bohaterów. Reklama jest dłuższa niż tradycyjne i ma zwrócić uwagę miłośników luksusowych aut na dzieci cierpiące z powodu rozwodu rodziców.

Z kolei producent popularnych ciasteczek Leibniz z okazji 125. rocznicy wypuszczenia produktu na rynek, nakręcił spot o przyjaźni, bezpieczeństwie i zaufaniu. Tym właśnie jest więź rodzinna, zobrazowana w tej niezwykłej reklamie.

A czy Wy dokładnie przyglądacie się rzeczom, które znajdują się wokół Waszych dzieci?

Radio ZET/SJ

Więcej: