Kobieta karmiła piersią w miejscu publicznym. Jak zareagowali przechodnie?

Amerykański youtuber był ciekaw, jak ludzie zareagują na widok kobiety karmiącej piersią. Większość przechodniów bardzo dosadnie wyraziła swoje zdanie na ten temat.

Pewnie niejednej młodej mamie zdarzyło się nakarmić dziecko piersią podczas zakupów w centrum handlowym, restauracji czy w parku na ławce. Dla wielu osób w takim zachowaniu nie ma nic niestosownego – przecież dziecko może zgłodnieć w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Ale już widok nagiej piersi w miejscu publicznym często wzbudza kontrowersje.

Znany w USA youtuber Joey Salads postanowił przyjrzeć się bliżej temu problemowi. Zorganizował w Nowym Jorku eksperyment, w którym wzięła udział młoda mama z niemowlęciem. Ku zaskoczeniu aktorów, ludzie chętnie wyrażali swoją opinię na ten temat. Głos zabrali przedstawiciele obu płci. Niektóre reakcje mogą Was zdziwić.

Jak widać, tylko jednej kobiecie – starszej pani siedzącej na murku – nie przeszkadzało zachowanie młodej mamy. Najbardziej oburzony poczuł się mężczyzna, który ostentacyjnie wstał z ławki. Dziwić może też reakcja młodych kobiet na przystanku autobusowym – one także uznały zachowanie młodej mamy za bulwersujące.

Podejście ludzi do kobiet karmiących piersią doskonale obrazuje także drugi film youtubera, nakręcony w centrum handlowym. Tym razem młodej mamie towarzyszyła aktorka z odsłoniętym dekoltem. Eksponowane w ten sposób piersi nie oburzyły przechodniów.

Podobny eksperyment przeprowadzono ostatnio w londyńskim metrze. Reakcje Brytyjczyków były zgoła odmienne. Na większości pasażerów widok matki karmiącej piersią nie zrobił wrażenia. Tylko jedna kobieta przesiadła się do innego wagonu.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Radio ZET/SJ

Więcej: