Eurowizja 2016. Kiedy Michał Szpak pojawi się na scenie?

Po kilkunastu tygodniach oczekiwania, w końcu przyszedł ten dzień, w którym Michał Szpak stanie na Eurowizyjnej scenie. Polak w czwartek wystąpi w półfinałowym koncercie.

Fani Michała Szpaka oraz wszyscy ci, którzy pragną kolejnego sukcesu Polski na Eurowizji, w końcu się doczekali. Nasz reprezentant, który jest bardzo mocno chwalony przez zagraniczne media, wystąpi dziś w półfinałowym koncercie.

Szpak wraz ze swoją piosenką „Color of Your Life” stanie w szranki z artystami z Łotwy, Izraela, Litwy, Szwajcarii, Ukrainy, Danii, Australii, Norwegii, Słowenii, Macedonii i Belgii.

Kiedy Michał Szpak pojawi się na scenie?

Michał Szpak wystąpi jako drugi uczestnik półfinału. Aby zaśpiewać w finałowym koncercie, który odbędzie się w sobotę, 14 maja, reprezentant Polski musi zająć miejsce w pierwszej dziesiątce.

Po pierwszym półfinale, który odbył się we wtorek, 10 maja, wiemy, że w finale wystąpią reprezentanci Rosji, Holandii, Węgier, Azerbejdżanu, Austrii, Armenii, Czech, Chorwacji, Cypru i Malty.

Ponadto gwarantowany udział w finałowym koncercie ma kraj-organizator (czyli Szwecja) oraz kraje z tzw. Wielkiej Piątki, czyli Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja i Wielka Brytania.

Transmisja koncertu rozpocznie się o godzinie 21 w TVP1 oraz w TVP Polonia.

Radio ZET/MK

Więcej: