Eurowizja 2017: kiedy, gdzie się odbędzie? Sprawdź, co już wiemy.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2017 odbędzie się na Ukrainie. Było to wiadomo od dawna, bo zgodnie z regulaminem kolejne edycje odbywają się w państwie, które zwyciężyło rok wcześniej. Wiemy, że miastem-gospodarzem będzie Kijów, a Polskę reprezentować będzie Kasia Moś.

Eurowizja 2017 - kiedy i gdzie się odbędzie? Do tej pory wiedzieliśmy, że kolejna edycja konkursu zorganizowana zostanie na Ukrainie. Zwyciężczynią tegorocznej edycji plebiscytu była Ukrainka Jamala, a regulamin przewiduje organizację kolejnej edycji w kraju, z którego pochodzi poprzedni zwycięzca. Aby wyłonić miasto, któremu przypadnie organizacja prestiżowego muzycznego wydarzenia, zorganizowany został przetarg. Stanęło w nim sześć miast: Charków, Chersoń, Dnipro, Kijów, Lwów i Odessa. Do kolejnego etapu przeszły trzy: Kijów, Odessa i Dnipro. Teraz wiemy już, gdzie odbędzie się Eurowizja 2017.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2017 w Kijowie

Zwycięskim miastem okazał się Kijów, choć mówi się, że było to do przewidzenia. Teraz pojawiają się pytania, jak Ukraina poradzi sobie z organizacją tego ogromnego przedsięwzięcia. Ubiegłoroczna edycja Eurowizji, organizowana przez Szwedów, pochłonęła środki rzędu 62 milionów złotych, a to i tak jedna z tańszych edycji. Ciekawe jest także to, co tym razem może zaprezentować reprezentant tego kraju. Jak wiadomo, Jamali zwycięstwo przyniósł utwór "1944", który poruszał tematy polityczne opowiadał o wysiedleniach Tatarów krymskich przez Stalina. Czy teraz Ukraina może iść jeszcze dalej?

Kiedy finał, kiedy koncerty półfinałowe?

W nadchodzącej edycji podtrzymana będzie obecna formuła konkursu, czyli odbędą się dwa koncerty półfinałowe oraz finał. Całe wydarzenie odbędzie się w połowie maja a poszczególne etapy zaplanowano w krótkich odstępach czasowych.

Półfinały Eurowizji 2017 odbędą się 9 i 11 maja, natomiast wielki finał 13 maja.

Eurowizja 2017: Polska - kto reprezentantem?

W polskich preselekcjach zwyciężyła Kasia Moś. Wokalistka już po raz trzeci startowała w eliminacjach do Eurowizji. Jak widać - do trzech razy sztuka. Kim jest Kasia Moś i jak brzmi jej piosenka na konkurs w Kijowie możecie sprawdzić na RadioZET.pl.

RadioZET.pl/SA

Więcej: