Eurowizja Junior 2016: Olivia Wieczorek w finale

15 października poznaliśmy laureata polskich eliminacji do 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Będzie to znana z „Małych Gigantów" – 13-letnia Olivia Wieczorek. 

Kim jest Olivia Wieczorek?

Już od kilku tygodni mówiło się, że największe szanse na zwycięstwo ma Olivia Wieczorek, której piosenkę „Nie zapomnij" skomponował Piotr Rubik. I tak też się stało – telewidzowie, oraz jury (Margaret, Ania Wyszkoni i Marcin Kusy) zadecydowali, że nasz kraj na Eurowizji dla dzieci będzie reprezentowała właśnie Olivia.

13-letnia wokalistka wygrała program „Mali Giganci", gdzie występowała w drużynie „Klika Rubika", prowadzonej właśnie przez polskiego kompozytora. Gdy miała dziewięć lat, brała udział także w „Must Be The Music". Dotarła wówczas do półfinału.

Finał konkursu odbędzie się już 20 listopada na Malcie. 

Polska na Eurowizji dla dzieci

Junior Eurovision Song Contest  adresowany jest dla najmłodszych wykonawców w wieku od 10 do 15 lat. Pierwsza edycja została zorganizowana w 2003 roku. Polska brała udział w rozgrywkach tylko dwa razy. W 2003 roku na scenie w Kopenhadze (Dania) wystąpiła Kasia Żurawik, a rok później w Lillehammerze (Norwegia) – KWADro. Ze względu na słabe wyniki reprezentantów Polska zdecydowała się wycofać z konkursu na ponad dziesięć lat. Miejmy nadzieję, że Olivia przełamie złą passę i da z siebie wszystko. Trzymamy za nią kciuki!

Radio ZET/SI