Ewa Błaszczyk zagra w filmie o śpiączce

Ewa Błaszczyk od 16 lat walczy o wybudzenie ze śpiączki Oli Janczarskiej. Aktorka zdecydowała się przyjąć propozycję zagrania w filmie o dziecku w śpiączce.

Film nazywa się „Za niebieskim drzwiami" i opowiada o emocjach i przeżyciach nastolatka. Scenariusz obrazu powstaje według książki Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule. 

Niezwykła przygoda Łukasza rozpoczyna się w chwili, gdy chłopiec wyrusza z mamą na dawno oczekiwane wakacje. Radosną podroż przerywa tragiczny wypadek, w wyniku którego jedenastolatek trafia do szpitala. Kiedy odzyskuje przytomność dowiaduje się, że mama, która siedziała za kierownicą, jest w śpiączce. Łukasz trafia pod opiekę najpierw sąsiadki, a następnie nieznanej mu wcześniej ciotki Agaty (w tej roli Ewa Błaszczyk), która zabiera go do prowadzonego przez siebie małego pensjonatu nad Bałtykiem.

- W każdej relacji Łukasza z otoczeniem zawsze najpierw mamy do czynienia z „efektem śpiączki" czy też inaczej mówiąc izolacji. Stan w który zapada staje się symbolem oddzielenia bohatera do świata zewnętrznego, wewnętrzną blokadą uniemożliwiającą nawiązanie mu bliskich relacji - czytamy w opisie obrazu.

W filmie obok Ewy Błaszczyk zobaczymy też Michała Żebrowskiego, Teresę Lipowską, Adama Ferencego, Justynę Sieńczyłło. Premiera filmu zapowiedziana jest na czwartego listopada tego roku.

Radio ZET/SI