Facebook usunął zdjęcie modelki plus size. W internecie zawrzało [ZDJĘCIE]

Administratorzy Facebooka usunęli zdjęcie modelki plus size i wywołał tym ogromne poruszenie wśród internautów. Grupa australijskich feministek Cherchez la Femme opublikowała wydarzenie na swoim fanpage'u, które zdobiło zdjęcie brytyjskiej modelki plus size Tess Holliday

Facebook swoją decyzję tłumaczył tak, że ciało modelki jest albo „zbyt idealne lub niepożądane”. Fotografia według administratorów niszczy politykę Facebooka, która promuje zdrowie i kondycję fizyczną. W wyjaśnieniu zalecono również, albo zdjęcie przedstawiało modelkę, która uprawia aktywność fizyczną.

Feministki Cherchez la Femme nie dały za wygraną. Udało im się doprosić o ponowną analizę zgłoszenia. Po pewnym czasie Facebook przeprosił i nazwał usunięcie zdjęcia „pomyłką”.  

"

- Otrzymujemy miliony takich zgłoszeń w każdym tygodniu. Zdarza się nam czasem popełnić jakiś błąd - napisali przedstawiciele Facebooka. "

Internauci oburzyli się stanowiskiem Facebooka.

Facebook walczy z nagością

To nie pierwsze zdjęcie, które zostało usunięte przez Facebooka. Dużo szumu zrobiło się wokół zdjęcia nagiej kobiety klęczącej na łóżku i trzymającej w rękach noworodka. Fotografie zrobił mąż Francie, który cały czas był w kontakcie telefonicznym z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Mężczyzna przekazywał wskazówki swojej żonie, aby poród przebieg bez komplikacji. Dumna mama pochwaliła się fotografią na Facebooku, który… usunął zdjęcie, a konto Francie zostało zablokowane.

Podobna historia spotkała fotografa Jeffa Beall'a, który opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie siedmiu karmiących kobiet. Post szybko spotkał się z ostrą falą krytyki. Artysta otrzymał bardzo dużo wiadomości, w których były prośby o usunięcie posta. Co ciekawe, większość wysłali mężczyźni. Byli bardzo oburzeni niesmacznym, ich zdaniem, zdjęciem. Fotograf nie uległ namowom i zdjęcie pozostawił na portalu. Jednak nie na długo. Krótko po wiadomościach, fotografię usunął sam Facebook.

Radio ZET/MB

Więcej: