Rewolucja na Facebooku. Serwis wprowadzi nowe przyciski

Już niedługo użytkownicy portalu, oprócz popularnego przycisku „Lubię to”, zobaczą nowe przyciski umożliwiające wyrażanie emocji. Będzie to prawdopodobnie największa zmiana od początku istnienia serwisu.

Użytkownicy portalu już w 2015 roku domagali się, aby Facebook wprowadził przycisk „Nie lubię”.

"

Ludzie od wielu lat pytają nas o ten przycisk. Dziś mogę już potwierdzić, że przygotowujemy taką funkcję – powiedział we wrześniu ubiegłego roku Mark Zuckerberg. "

Chociaż do tej pory nie doczekaliśmy się tej zmiany, to władze Facebooka zapowiedziały wprowadzenie całkowicie nowych „emotek”.

„Kocham to”, „Haha”, „Super”, „Wow”, „Wkurzony” oraz „Smutny” – właśnie takie emocje mają wyrażać nowe funkcje, które będą uzupełnieniem popularnego przycisku „Lubię to”. Chris Cox, odpowiedzialny za rozwój produktów, wyjaśnił, że wybór akurat tych sześciu funkcji nie jest przypadkowy.

"

Pod uwagę wzięliśmy najczęstsze reakcję naszych użytkowników. Planowane zmiany konsultowaliśmy także z socjologami – powiedział Cox w rozmowie z serwisem Bloomberg Business. "

Nowe emotki mogli już testować wybrani użytkownicy serwisu m.in. z Hiszpanii, Chile czy Portugalii.

Kiedy będą zmiany na Facebooku?

Dla twórców serwisu przycisk „Lubię to” stał się swego rodzaju symbolem. Dlatego Chris Cox planowaną zmianę porównał do „grzebania w sekretnym przepisie coca-coli”. Jeśli faktycznie zmiana wejdzie w życie, będzie najpoważniejszą od czasu modyfikacji szaty graficznej.

Nowe przyciski będą dostępne zarówno w wersji mobilnej, jak i standardowej. Z tą różnicą, że aby użyć nowej „emocji” na telefonie komórkowym, będzie trzeba nacisnąć i przytrzymać znany przycisk „Lubię to”. W standardowej wersji nowe funkcje będą umiejscowione obok kciuka.

Facebook nie podał konkretnej daty wprowadzenia swojej nowości. Dziennikarze serwisu Bloomberg Business spekulują, że pojawi się ona w ciągu kilku tygodni. Niewykluczone, że w przyszłości użytkownicy będą mieli dostęp do jeszcze większej ilości „emotikonek”.

Radio ZET/SK

Więcej: