Fair Play Crew z Białegostoku zachwycili publiczność w brytyjskim „Mam talent”

– Celem naszej grupy jest pokazywanie artystycznych umiejętności, godne reprezentowanie Polski i oczywiście dzielenie się naszą pasją z całym światem. Brytyjski talent show to idealne miejsce na spełnienie tych marzeń – mówi w Rozmowie z Radiem ZET Cezary Krukowski, członek Fair Play Crew, które zachwyciło jury brytyjskiego „Mam talent”.

Od maja telewidzowie w całej Polsce będą mogli regularnie oglądać formację Fair Play Crew na antenie TVP Rozrywka. Białostoccy artyści zostali twarzami nowej oprawy kanału TVP.

Tancerze postanowili także spróbować swoich sił w jednym z najpopularniejszych talent show na świecie.

"

Wzięliśmy na warsztat pokaz, który w danym momencie uznaliśmy za nasz najlepszy. Czy stresowaliśmy się przed Simonem Cowellem i resztą szacownego jury? Nie. Jesteśmy obyci ze sceną. Nasz występ się udał. Wszyscy jurorzy byli na tak, a wielu widzów przyznało, że był to najlepszy występ całego odcinka – opowiada o przygodzie w Londynie Cezary „Kruk” Krukowski. "

Jurorzy docenili profesjonalizm polskiego zespołu. Przyznali również, że Polacy tworzą coś bardzo innowacyjnego i unikatowego. Ich występy to przecież nie tylko taniec.

Zobaczcie fragment występu Fair Play Crew w „Britain’s Got Talent”.

Mamy nadzieję, że to nie koniec przygody tancerzy z Białegostoku w brytyjskim programie. Fair Play Crew czeka na potwierdzenie występu w półfinale „Mam talent".

Polska marka na najwyższym poziomie

Grupa Fair Play Crew istnieje od ponad 20 lat. Przez większość działalności jej członkowie – Cezary „Kruk” Krukowski, Wojciech „Blacha” Blaszko, Karol „Niecik” Niecikowski, Rafał „Roofi” Kamiński, Artur Kosicki, Błażej „Bzyga” Górski i Marcin Rogalski – skupiali się przede wszystkim na tańcu. Wraz z upływem lat miłość do tańca kwitła i zaczęła nabierać większego rozmachu.

"

Chcieliśmy pójść o krok dalej, zrobić coś więcej, niż tworzyć taniec dla tańca. Stworzyliśmy pierwszą polską komedię taneczną – z którą w brawurowym stylu wygraliśmy PAKĘ, najważniejszy w Polsce festiwal kabaretowy. Wykorzystujemy swoje umiejętności taneczne do opowiadania ludziom historii. Używam dźwięku, pantonimy, praktycznie każdego ruchu scenicznego – opowiada Cezary Krukowski. "

Ale to nie wszystkie inicjatywy panów, które mają zarażać ludzi miłością do tańca. Członkowie Fair Play Crew stworzyli jeden z największych obozów tanecznych na świecie, który co roku odbywa się w Krakowie.

"

Na jednej sali znajduje się ponad 1000 tancerzy z całego świata. Zapraszamy na warsztaty najsłynniejszych choreografów, którzy współpracują z takimi gwiazdami jak Beyonce czy Justin Timberlake – mówi dumnie tancerz. "

Tegoroczna 10. edycja największego edukacyjnego tanecznego festiwalu w Europie odbędzie się w dniach 8-18 sierpnia.

"

Bez względu na Twój wiek i poziom zaawansowania, zapraszamy Cię na kompletne szkolenie zawierające elementy wielu różnych styli tańca, połączone z ogromną dawką motywacji i świetnej rozrywki – czytamy na stronie festiwalu. "

Będziecie trzymać kciuki za tancerzy z Białegostoku?

Radio ZET/SJ

Więcej: