Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć: Johnny Depp w filmie ze świata Harry'ego Pottera

Wiadomo już, kogo zagra Johnny Depp w sequelu filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Reżyser filmu zdradził także, że w obrazie pojawi się jeden z ulubionych bohaterów całej serii filmów i książek o Harym Potterze – profesor Dumbledore.

Johnny Depp w drugiej części „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

O tym, że Johnny Depp zagra w filmie według scenariusza J.K. Rowling, wiadomo już od jakiegoś czasu. Teraz reżyser zdradził jednak, że hollywoodzki gwiazdor wcieli się w czarny charakter, Gellerta Grindelwalda. - Johnny Depp to prawdziwy artysta – przyznał reżyser David Yates. - Stworzył kilka postaci, które na stałe zagościły w popkulturze. Jest naprawdę genialnym aktorem. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, co zrobi z naszą postacią. Jest nieustraszony, kreatywny i ambitny – dodał.

Reżyser podał także, że w sequelu zobaczymy Dumbledore'a. Wiadomo jednak, że nie zagra go Michael Gambon. Dumbledore będzie bowiem młody.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć: premiera filmu i drugiej części

Światowa premiera pierwszej części filmu odbędzie się 18 listopada 2016 roku. W filmie zobaczymy m.in. Eddiego Redmayne’a, Katherine Waterson, Colina Farrella, Dan Fogler czy Jona Voighta. Druga część sagi, w której zobaczymy Johnny'ego Deppa, trafi do kin w 2018 roku. Na 2019 rok zaplanowana jest premiera trzeciej części.
Przypomnijmy, że fabuła obrazu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" oparta jest na fikcyjnym podręczniku szkolnym, znanym z książek o Harrym Potterze. J.K. Rowling książkę z wszystkimi magicznymi kreaturami wydała w 2001 roku.

Akcja historii, przedstawionej w pierwszej części filmu, rozpoczyna się około siedemdziesiąt lat przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części sagi zatytułowanej  „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. W 1926 roku główny bohater Newt Scamander, który żyje w tym samym świecie co najsłynniejszy czarodziej świata, ma za zadanie odnaleźć i opisać zwierzęta. Ucieczka kilku z nich powoduje, że zarówno w świecie magii, jak i mugoli może dojść do tragedii. Czy tak się zdarzy? Przekonamy się już niedługo.

Radio ZET/SI