Magia Harry'ego Pottera trwa! Jest drugi zwiastun "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

Na ten film czekają wszyscy fani małego czarodzieja. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” doczekały się kolejnego zwiastuna. Tym razem twórcy spin-offu zdradzają nieco więcej niż poprzednio. Trailer został zaprezentowany podczas MTV Movie Awards.

Bohaterem najnowszego filmu opartego na powieści J.K. Rowling jest Newt Scamander, który znany jest wszystkim fanom Harry’ego Pottera. To on był bowiem autorem jednego z podręczników o fantastycznych zwierzętach, z którego uczył się mały czarodziej w pierwszych latach nauki.

Akcja samego filmu toczy się w Nowym Jorku 70 lat wcześniej, niż ta opisana w książkach. Profesor Scamander przyjeżdża do Ameryki z tajemniczą walizką, która wywoła spore zamieszanie.

Fani przygód małego czarodzieja mieli już okazję podziwiać pierwszy zwiastun „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć”. Teraz przyszedł czas na drugą, znacznie dłuższą zapowiedź najnowszej produkcji w reżyserii Davida Yatesa.

W filmie, który wejdzie do kin 18 listopada 2016 roku, zobaczymy m.in.: Eddiego Redmayne’a, Colina Farrella, Ezrę Milera, Katherine Waterson czy Jona Voighta. Producentami obrazu są David Heyman, Steve Kloves i Lionel Wigram

Co ciekawe, J.K. Rowling zdradziła, że „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” jest tylko początkiem nowej trylogii magicznego świata. Zresztą autorka powieści o Harrym Potterze w ostatnim czasie lubi zaskakiwać.

Rowling zapowiedziała, że do księgarń trafi nowa książka o przygodach czarodzieja. „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” ukaże się na półkach prawdopodobnie 31 lipca 2016 roku. Publikacja będzie opowiadała o losach głównego bohatera, który zostanie przedstawiony 19 lat po wydarzeniach opisanych w poprzedniej części „Harry Potter i Insygnia Śmierci”.

Radio ZET/SK

Więcej: