Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć: premiera już dzisiaj 18.11.2016

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" – premiera nowego filmu ze świata Harry'ego Pottera już dzisiaj w piątek, 18 listopada 2016. Co warto wiedzieć o nowym obrazie o czarodziejach, który powstał według scenariusza J.K. Rowling?

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć: premiera 18.11.2016

Fabuła filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" oparta jest na fikcyjnym podręczniku szkolnym, znanym z książek o Harrym Potterze. Tę książkę J.K. Rowling wydała w 2001 roku. Polska i światowa premiera filmu odbędzie się 18 listopada 2016 roku. 

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć: bohaterowie ze świata Harry'ego Pottera

Nie wszyscy wiedzą, że akcja całej historii rozpoczyna się siedemdziesiąt lat przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części całej serii, a więc w książce  „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. W 1926 roku główny bohater Newt Scamander, który żyje w tym samym świecie co najsłynniejszy czarodziej świata, ma za zadanie odnaleźć i opisać zwierzęta. Ucieczka kilku z nich powoduje, że zarówno w świecie magii, jak i mugoli może dojść do tragedii. 

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć: obsada

W filmie będziemy mogli oglądać m.in. Eddiego Redmayne’a (jako Newton Scamander), Katherine Waterson, Colina Farrell, Dana Foglera czy Jona Voighta.

Radio ZET/SI