Co dalej z Festiwalem Dwa Brzegi Grażyny Torbickiej?

Od pewnego czasu w mediach pojawiały się spekulacje, że Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, w związku z odejściem z TVP będzie miała problemy z organizacją największe kazimierskiego festiwalu. Nic bardziej mylnego – święto kina odbędzie się już po raz dziesiąty. Na miłośników kina czeka wiele interesujących propozycji.

Impreza odbędzie się w dniach od 30 lipca do 7 sierpnia 2016 roku. Program festiwalu obejmuje pokaz najnowszych filmów fabularnych i dokumentów, które zostały wyróżnione na festiwalach filmowych w Belinie, Cannes i Wenecji. Nad Wisłą zaprezentowane zostaną także najciekawsze filmy polskie poprzedniego sezonu.

Dziesiątą edycję Festiwalu Dwa Brzegi otworzy film „Ja, Daniel Blake" – nagrodzony Złotą Palmą w Cannes.  Obraz przedstawia historię człowieka, uwikłanego w walkę z bezdusznymi urzędnikami. Podczas pierwszego wieczoru zostanie pokazany także dokument „Fuocoammare. Ogień na morzu", nagrodzony w Berlinie Złotym Niedźwiedziem. Na gali zamknięcia zaplanowano pokaz filmu „Służąca”, który reżyser Park Chan-Wook nazwał „lesbijskim thrillerem kryminalnym”. 

Bilety na seanse kosztują od 14 do 25 złotych.

Radio ZET/SI