Filip Chajzer został zwolniony z Czwórki. W internecie zawrzało [ZDJĘCIA]

Filip Chajzer nie będzie już prowadził audycji w radiowej Czwórce. Taką decyzję podjęła Dyrektor i Redaktor Naczelny Programu 4. Polskiego Radia. W internecie z tego powodu rozpętała się burza. 

Filip Chajzer poinformował na swoim fanpage'u o zakończonej współpracy z radiową Czwórką. Dziennikarz zamieścił zdjęcie wypowiedzenia, jakie otrzymał od dyrektora Radia Hanny Dołęgowskiej. 

"

Kilka tygodni temu na korytarzu Polskiego Radia usłyszałem od kogoś bardzo uprzejmego, żebym uważał, bo dyrekcja zleciła załodze donosy na mnie. Szukane były podobno wszystkie możliwości zerwania umowy. I tak oto na urlopie, w uroczej knajpie w Dubrowniku loguję się do WIFI i czytam pismo od Pani dyrektor. 1986/2016... Nie to żebym widział jakąś analogię... Wszystkich fanów mojej audycji pragnę zapewnić, że fale FM są bardzo szerokie i na bank znajdzie się dla nas miejsce - napisał dziennikarz. "

 

Na post dziennikarza bardzo szybko odpowiedział fanpage radiowej Czwórki, publikując wyjaśnienie. 

W zaledwie kilka minut od pojawienia się tego posta na Facebooku, Filip Chajzer umieścił odpowiedź. 

W piątek 6 maja, niecały tydzień wcześniej dziennikarza i słuchaczy radia spotkało wielkie zaskoczenie. Decyzją dyrektor została jednorazowo zdjęta z anteny popularna audycja Filipa Chajzera „Piątek, Piąteczek, Piątunio”. Miała być to jednorazowa zmiana. 

Po ostatnich wydarzeniach, w mediach społecznościowych zawrzało. Internauci są zszokowani taką decyzją. Choć znajdą się i takie komentarze, które pochwalają decyzje radia. 

Na profilu radiowej Czwórki też pojawiło się wiele komentarzy. 

A co Wy sądzicie o ostatnich zdarzeniach związanych z współpracą Filipa Chajzera i radiowej Czwórki?

Radio ZET/MB

Więcej: