Bezdomne dziecko odrabia lekcje na ulicy. Wzruszające zdjęcie

Pewien użytkownik Twittera zrobił poruszającą fotografię, na której widać małego, bezdomnego chłopca odrabiającego lekcje w blasku światła witryny restauracyjnej. Zdjęcie zostało zrobione na Filipinach i w błyskawicznym tempie rozeszło się w Internecie. 

Dziecko zostało zauważone przez studenta medycyny, Joyce’a Torrefranca, który zamieścił poruszające zdjęcie na Twitterze. Wkrótce po tym fotografia została udostępniona przez tysiące internautów.

Bezdomne dziecko na Filipinach

Autor zdjęcia ustalił, że chłopiec ze zdjęcia ma 10 lat i nazywa się Daniel Cabrera. Ojciec chłopaka zmarł w zeszłym roku, a dotychczasowy dom Daniela został zniszczony w wyniku pożaru. Każdego wieczora Daniel przychodzi w to samo miejsce i przy świetle pobliskiej restauracji odrabia lekcje na prowizorycznym stoliku

– Ten chłopiec dał mi inspirację do cięższej pracy. Moi rodzice byli w stanie wysłać mnie na studia, kiedy mam ochotę idę do kawiarni. Ten biedny chłopczyk nie ma takiej możliwości. – powiedział Joyce Torrefrance. – Jednak Daniel posiada coś, czego inny, mogą tylko pozazdrościć: determinację i wiarę w siebie – dodał.

Zdjęcie zostało wykonane w Manili, stolicy Filipin. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu internautów, sprawą zainteresowali się lokalni pracownicy pomocy społecznej. Jeden z nich zaoferował nawet pomoc finansową dla Daniela i jego całej rodziny. 

Źródło: Telegraph

Więcej: