Daniel Radcliffe znów zagra Harry'ego Pottera?

Znów powracają plotki dotyczące adaptacji sztuki teatralnej „Harry Potter i przeklęte dziecko". Według najnowszych informacji krążących po sieci Warner Bros nie tylko zabiega o zdobycie praw filmowych, ale również planuje obsadzić w roli najsłynniejszego czarodzieja świata Daniela Radcliffe'a.

Studio planuje podobno, by film „Harry Potter i Piekielne Dziecko" trafił do kin w 2020 roku. Co więcej, studio Warner Bros myśli ponoć o wypuszczenie całej trylogii filmowej. Ponoć Warner Bros nie wyobraża sobie, by w rolę Harry'ego Pottera wcielił się ktoś inny niż Daniel.

Przyciągnięcie aktora nie będzie jednak proste. Daniel mówił mediom, że w najbliższym czasie nie chciałby powracać do roli Harry'ego. Miał nawet powiedzieć, że mógłby czarodzieja ponownie zagrać dopiero, gdy skończy czterdzieści lat. Teraz ma dopiero 27 lat.

Przypomnijmy, że akcja spektaklu „Harry Potter i przeklęte dziecko" rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach ostatniej książki „Insygnia śmierci". Harry Potter jest zawalonym obowiązkami pracownikiem Ministerstwa Magii i ojcem trójki dzieci. Pewnego dnia przeszłość odzywa się, a jego najmłodszy syn, Albus, musi uratować rodzinę. Paul Thorney oraz Noma Dumezweni wcielą się odpowiednio w Rona i Hermionę.

Radio ZET/SI