Wygląda jak UFO, ale powstało z lodu. Ciekawe zjawisko na rosyjskiej rzece

Mieszkańcy obwodu omskiego przecierają oczy na widok lodowego dysku, który oderwał się od brzegu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ten wielki fragment lodu obraca się wokół własnej osi. 

Dysk, który zafascynował mieszkańców Syberii z lotu ptaka wygląda jak wielki talerz albo zaśnieżona tarcza zegara.

Części lodu często łączą się w całość i poruszają z nurtem rzeki. Jednak ten fenomen przyrodniczy jest wyjątkowy przede wszystkim ze względu na gabaryty – jego promień może wynosić nawet 15 metrów.

Zobaczcie to niezwykłe zjawisko przyrodnicze.

Fascynująca matka natura

Wideo z Rosji to kolejny dowód na to, że matka natura potrafi być zachwycająca. Ale także niebezpieczna.

Fascynujący obraz tworzy także tornado. Nie brakuje śmiałków, którzy uganiają się za tym żywiołem. 7 maja pasjonatom ekstremalnej pogody udało się z bliska zarejestrować bardzo potężną trąbę powietrzną w stanach. W internecie pojawiły się ich nagrania z różnych perspektyw. Trzeba przyznać, że takich ujęć nie powstydziłyby się najlepsze filmy katastroficzne.

Piękne, a zarazem zdradliwe są także górskie krajobrazy. Pewien turysta uchwycił na filmie niezwykłe zjawisko. Gdy podziwiał spowite mgłą góry, nagle osunęła się ziemia. Wyglądało to bardzo groźnie, a mimo to nie ewakuowano lokalnych mieszkańców.

Radio ZET/SJ

Więcej: