Ściana płaczu na Twitterze. Gimnazjaliści ostro komentują egzamin gimnazjalny [ZDJĘCIA]

Twitter został opanowany przez rozgoryczonych gimnazjalistów. Uczniowie opisują tam swoje wrażenia po pierwszej części egzaminu gimnazjalnego. To, co można tam przeczytać, szokuje. 

Zakończył się egzamin gimnazjalny sprawdzający wiedzę humanistyczną. Obejmował on historię, wiedzę o społeczeństwie oraz język polski. Gimnazjaliści najbardziej byli oburzeni ostatnim przedmiotem. Musieli oni przygotować charakterystykę bohatera literackiego, dla którego wolność jest największą wartością. 

To zadanie zaskoczyło wielu gimnazjalistów. Swoje spostrzeżenia uczniowie publikowali na twitterze z hashtagiem #egzamingimnazjalny. To, co można tam przeczytać, u jednych wywołuje śmiech, u innych przerażenie. 

Na RadioZET.pl opublikowaliśmy pytania i odpowiedzi do humanistycznej części egzaminu gimnazjalnego. Możecie też sprawdzić, jak przebiegał ten egzamin w całej Polsce. 

Co czeka jeszcze gimnazjalistów? We wtorek o godzinie 9 rozpocznie się sprawdzian z wiedzy przyrodniczej, tj. z biologii, chemii, fizyki i geografii. O godzinie 11 uczniowie zaczną pisać matematykę. Natomiast w środę wszystkich czeka egzamin z języka obcego. Większość uczniów zdawać będzie język angielski. 

Radio ZET/MB