97% jej ciała pokrywają zmiany skórne. Dlatego chce zostać modelką

Giorgia Lanuzza marzy o karierze modelki, choć nie wygląda jak typowa dziewczyna z wybiegu. Gdy była nastolatką, straciła ojca, który zginął w wypadku samochodowym. Tragedia sprawiła, że zupełnie się załamała – niechętnie wychodziła  z domu, odsunęła się od rówieśników. Do tego na jej ciele, prawdopodobnie z nerwów, pojawiły się czerwone plamy. Podrażniona skóra bardzo ją swędziała. W krytycznym momencie dziewczyna aż 97% ciała miała pokrytego zmianami skórnymi.

Diagnoza dermatologów była jasna: Giorgia choruje na silną łuszczycę, która jest nieuleczalna. Choroba rozwinęła się z powodu silnego stresu, z którym dziewczyna zmagała się od czasu śmierci ukochanego ojca. Przez kilka lat Giorgia była niemal odcięta od normalnego życia – szkoły i rówieśników. Czuła się, jakby jedynie egzystowała, a nie żyła.

W życiu liczy się oryginalność

W pewnym momencie zrozumiała jednak, że życie jest tylko jedno i że musi wykorzystać je do maksimum. Złośliwe komentarzy jeszcze bardziej ją zmotywowały do zmian. Po 11 latach postanowiła zrobić ze swoich znamion atut. Zaakceptowała to, jak wygląda. Postanowiła stworzyć swoje portfolio ze zdjęciami, na których pozuje m.in. w bikini. Uznała, że być może jej znamiona spodobają się projektantom mody, którzy bardziej od ideałów cenią sobie oryginalność. Czy uda jej się osiągnąć sukces w branży mody? Czas pokaże. Na pewno warto jednak trzymać za nią kciuki.

Koniec ery ideałów

Świat mody coraz bardziej przychylnie patrzy na modelki i modelów, którzy mają oryginalną urodę lub wręcz widoczne defekty. Chantelle Winnie jest  czarnoskórą modelką z bielactwem, która chodzi po wybiegach najlepszych projektantów świata. Gdy dziewczynka miała parę lat, na jej ciele pojawiła się mała biała plama, która z czasem stawała się coraz większa. Zaniepokojeni rodzice odwiedzili z córką wielu dermatologów, w końcu okazało się, że dziecko choruje na bielactwo. Winnie zawsze marzyła jednak o karierze modelki. Dlatego, gdy podrosła, wzięła udział w programie „America's Next Top Model", co otworzyło jej drzwi do kariery. Dziś Winnie jest jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek świata i wielką idolką naszej bohaterki.

Radio ZET/SI