Głuchy dwulatek usłyszał dźwięk fletu. Radość na jego twarzy – bezcenna

Ezra widział, jak jego starszy brat uczy się gry na flecie. Dwulatek, który nie mówi i słyszy jedynie dźwięki o wysokiej częstotliwości, zapragnął zagrać na instrumencie. Udało mu się wydobyć z fletu dźwięk, który również dotarł do jego uszu. Trudno opisać, jak bardzo ucieszyła go ta niespodziewana sytuacja.

Dla dziecka, które ma zdrowy narząd słuchu, granie na flecie nie jest czymś nadzwyczajnym. Ale dla 2-latka, który nie słyszy większości dźwięków, ta sytuacja zakrawa o cud.

"

Mój syn jest głuchy od urodzenia. Nie słyszy ludzkiej mowy. Ale słyszy za to wybrane dźwięki o bardzo wysokiej częstotliwości, takie jakie wydają np. samoloty odrzutowe czy bardzo głośna muzyka – napisała pod filmem mama chłopca. "

Jeśli spodziewacie się wzruszenia, które mogło udzielić się członkom rodziny Ezry na widok jego zaskoczenia, jesteście w błędzie. Chłopiec w inny sposób wyraził swoją radość.

Zobaczcie, jak niewiele czasem potrzeba do szczęścia…

Chłopiec odziedziczył głuchotę po ojcu. Również jego dziadkowie są głusi.

A gdy Cię wreszcie zobaczę…

Wydaje nam się, że radość Ezry można porównać do reakcji małego Leopolda Repponda, który  cierpi na bielactwo. Oprócz jasnej karnacji skóry, chłopiec ma także problemy ze wzrokiem. W jego przypadku noszenie okularów jest niezbędne, by widział.

Reakcja malca na widok mamy, którą zobaczył po raz pierwszy dzięki okularom, chwyciła za serce tysiące internautów. Na filmie, który przyniósł małemu Leo rozgłos, widzimy jeden z najpiękniejszych dziecięcych uśmiechów.

Świat otwiera się na głuchoniemych

Ezra zdziwił się na dźwięk fletu, a pewien głuchoniemy mieszkaniec Stambułu rozpłakał się na widok przechodniów, którzy zaczepiali go na spacerze i rozpoczynali rozmowę w języku migowym.

Okazało się, że za tą piękną niespodzianką stoi Samsung, który wprowadził w 2015 roku usługę, oferującą połączenia wideo, specjalnie zaprojektowane dla osób niesłyszących. Muhharem został bohaterem kampanii firmy, a film uwieczniający wzruszenie Turka obejrzało ponad 13 milionów internautów.

Mamy nadzieję, że Ezra jeszcze nie raz zostanie tak mile zaskoczony

Radio ZET/SJ

Więcej: