Kamera GoPro i lot w kosmos. Takiego filmu jeszcze nie widzieliście [WIDEO]

Kamery GoPro zwykle przyczepia się do kasków rowerowych. W internecie pojawiło się nagranie inne niż wszystkie.

Twórcy filmu przyczepili urządzenie do rakiety kosmicznej! Film jest bardzo hipnotyzujący. Możesz poczuć się tak, jakbyś leciał w przestrzeń kosmiczną. Nagranie obejmuje moment startu, lotu i lądowania. Każdy fragment jest niesamowity. 

Rakieta wystartowała 6 listopada 2015 roku z Nowego Meksyku. Jednak dopiero teraz film pojawił się w serwisie YouTube.

Maszyna rozpędziła się do 6737 km/h i osiągnęła wysokość 121 km. Głównym celem misji było wyniesienie kapsuły Maraia w kosmos i przetestowanie jej pod kątem powrotu na Ziemię. 

Rakiety wracają na Ziemię

Nie powróciła natomiast rakieta nośna. Te elementy najczęściej stają się kosmicznymi śmieciami. SpaceX próbuje stworzyć technologię, która pozwoliłaby na wielokrotne użycie tych części maszyn. Firma podjęła już kilkakrotnie próby posadzenia maszyny na pływającej na morzu barce. Dwie z nich były udane. 

Jeśli SpaceX stworzy odpowiednią technologię, to każdy z nas będzie mógł pozwolić sobie na lot w kosmos, bowiem najdroższe są rakiety nośne. Czekać nas więc mogą takie widoki, jakie na co dzień zarezerwowane są jedynie dla astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Bywają chwile, kiedy z pokładu stacji mogą podziwiać między innymi zorzę polarną

Radio ZET/MB

Więcej: