Będzie gra „Harry Potter GO"? Ponoć już w 2017 roku

Pokemon Go to aplikacja na telefony komórkowe, która natychmiast po wprowadzeniu na rynek na początku wakacji znalazła się na szczycie rankingów sprzedaży gier na całym świecie. Popularność gry przerosła chyba nawet jej twórców. Ponoć Nintendo myśli teraz o wprowadzeniu bardzo podobnej zabawy, której akcja rozgrywałaby się jednak w świecie Harry'ego Pottera i jego przyjaciół. 

To, co zadecydowało ogromnej popularności gry Pokemon GO, to oparcie jej o maksymalne użycie wirtualnej rzeczywistości rozszerzonej. Co to oznacza? Gracze Pokemon Go używają swoich telefonów komórkowych do wytropienia tych wirtualnych stworów w rzeczywistym świecie. Tak samo ma być z Harrym Potterem i jego kolegami z Hogwartu oraz.. mugolami.

Nintendo co prawda nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu na temat gry stworzonej na podstawie bestsellerowej serii J.K.Rowling, ale w sieci pojawiły się informacje, że gra „Harry Potter GO" ma być dostępna na smartfony już w 2017 roku. Nie wiadomo, czy chodzi jednak o datę premiery w Stanach Zjednoczonych, Japonii, czy Europie.

Fani najsłynniejszego czarodzieja od początku wakacji mówią o własnej wersji gry. Zamiast łapania magicznych stworków, można byłoby kolekcjonować np. zaklęcia i za ich pomocą walczyć z innymi użytkownikami. Gracze piszą o tym w mediach społecznościowych, oznaczając swoje wpisy hashtagiem #WeNeedHarryPotterGO.

Radio ZET/SI