Grzech Fatmagul: odcinek 102. STRESZCZENIE. Meltem i Mukaddes zeznają

"Grzech Fatmagul": odcinek 102. w TVP1 w  01.12. o godzinie 13.50. Rozpoczyna się rozprawa. Mukaddes i Meltem stają w sądzie i składają zeznania.

"Grzech Fatmagul": odcinek 102: Streszczenie wydarzeń.

W poprzednim odcinku nastaje dzień rozprawy. Wszyscy przyjeżdżają do sądu. Okazuje się, że Fatmagul wspierają tłumy ludzi. Zeznania złoży Meltem, Mukaddes. Zeznawać ma także Leman. Wszystko wydaje się przesądzone.Co sie wydarzy podczas rozprawy?

"Grzech Fatmagul": odcinek 102: STRESZCZENIE

Perihan udaje się na cmentarz, gdzie jest Leman. Kobieta jest zrozpaczona. Opowiada o tym, że Vural nie zaznał spokoju po śmierci, bo chciał wszystko opowiedzieć.

- Vural nie spoczywa w pokoju, Perihan.Rozmawiam z nim co dzień i on mi o tym mówi. Nie czuł się ani trochę lepiej, kiedy żył. Chciał o tym powiedzieć. Chciał to wyznać, ale oni mu nie pozwolili. Zabrał ten ciężar do grobu. Wiesz, jakie były jego ostatnie słowa? "Zabij mnie". Błagał Kerima, by go zabił. Chciał umrzeć, by skończyć z tym cierpieniem. Próbował wcześniej, ale mu się nie udało (...). Chciałabym, by mógł spoczywać w pokoju. Opowiem o wszystkim, Perihan. Wyznam przestępstwo mojego syna na rozprawie. Nie mam innego wyjścia. Chcę zakończyć cierpienie mojego syna - mówi Leman.

Perihan próbuje ją przekonać, by nie składała takich zeznań. Jednak kobieta już postanowiła.

Rozpoczyna się rozprawa. Tłumy ludzi za drzwiami kibicują Fatmagul. Resat po wypadku żony postanawia jechać do szpitala. Selim chce jechać z nim, jednak ojciec go zatrzymuje. Wszystkim puszczają nerwy. Kerim wdaje się w sprzeczkę z Erdoganem. Wszystko widzi Nil.

Kerim i Fatmagul dowiadują się, że Leman miała wypadek. Na korytarzu Mukaddes i Meryem czekają na swoją kolej. Zauważają Nil. Meryem pyta ją, kim jest. Nil zdradza, że jest dawną przyjaciółką Erdogana. Meltem ją ostrzega przed Yasaranami.

Z powodu nieobecności Resata sędzia zamierza ustalić termin kolejnej rozprawy. Kadir oponuje. Twierdzi, że wypadek Leman, która miała zeznawać w sprawie, nie jest przypadkowy. W tym czasie Resat w szpitalu pyta o stan żony. Okazuje się, że w wypadku zginął Semsi. Perihan czeka operacja.

Mukaddes zabiera głos. Mówi, że kiedy przybyła z żandarmem na miejsce przestępstwa, znalazła tam pierścionek. Wzięła go i postanowiła sprzedać. Jednak kiedy zobaczyła, że na pierścionku jest imię Meltem, wiedziała, kto zgwałcił Fatmagul. nie oddała pierścionka policji, bo chciała najpierw spytać Selima o zajście. Wtedy Yasaranowie ją wystraszyli i zaoferowali pieniądze, w zamian za milczenie. I ona się zgodziła. kobieta mówi też, że oddała pierścionek Yasaranom a sama namówiła Fatmagul na małżeństwo z Kerimem.

Potem zeznaje Meltem.

- Selim powiedział mi, że zgubił pierścionek zaręczynowy na dzień przed zaręczynami. Ale potem, kiedy już się pobraliśmy, znalazłam ten pierścionek. Z początku nic nie podejrzewałam, ale potem zdałam sobie sprawę, że to był ten pierścionek, który on zgubił. Dałam go Fatmagul, by wykorzystała go w rozprawie.

Kiedy przychodzi czas na Yasaranów, Mukaddes zostaje oskarżona o to, że wielokrotnie brała od nich pieniądze, a kiedy już nie chcieli jej więcej płacić, wypowiedziała im wojnę. Z kolei Meltem, drugi świadek po stronie Fatmagul, to osoba, która wielokrotnie zdradzała swojego męża z Mustafą... Poddane zostają w wątpliwość także motywy działań Fatmagul. Milczała przez 6 miesięcy, a nagle postanowiła zeznać, że została zgwałcona...

"Grzech Fatmagul": odcinek 102. ZDJĘCIA

Więcej: