Grzech Fatmagul: odcinek 101. STRESZCZENIE. Tłumy wspierają Fatmagul

"Grzech Fatmagul": odcinek 101. w TVP1 we wtorek 01.12. o godzinie 13.50. Nadchodzi dzień rozprawy w sądzie. Po materiale w telewizji Fatmagul jest wspierana przez tłumy ludzi.

"Grzech Fatmagul": odcinek 101. Streszczenie nowego epizodu.

W poprzednim odcinku pod komisariatem policji doszło do nieprzyjemnego incydentu z udziałem Fatmagul. Kobieta, widząc Erdogana, zareagowała napadem złości. Wykrzyczała mu, że już się go nie boi i sprawiedliwość ich dopadnie. Świadkiem zajścia była dziennikarka, która przybyła tam zainteresowana znanym piosenkarzem, przebywającym w więzieniu. Okazało się, że sprawa gwałtu na Fatmagul, była dla niej ważniejszycm i ciekawszym tematem - zwłaszcza że oskarżeni są Yasaranowie. Kobieta postanawia pomóc Fatmagul i upublicznić sprawę.

"Grzech Fatmagul": odcinek 101. STRESZCZENIE

W 101. odcinku serialu "Grzech Fatmagül" główna bohaterka z rodziną oglądają serwisy informacyjne, w których mówi się o sprawie gwałtu. Także w prasie pojawia się kilka artykułów, które czytają Selim i Erdogan. W mediach mówi się o walce Fatmagül z gwałcicielami, którzy próbują uniknąć odpowiedzialności. Media przekonują odbiorców, że obowiązkiem społeczeństwa jest wspieranie ofiar przemocy - takich jak Fatmagul.

- Gwałt jest dla kobiety największym możliwym cierpieniem. Jest naszym obowiązkiem, by nie milczeć na ten temat. Naszym obowiązkiem jest pomóc ofiarom przemocy - mówi dziennikarz w TV. Yasaranowie są przerażeni obrotem sprawy.

Zbliża się termin kolejnej rozprawy. Fatmagül, Kerim i ich rodzina zjawiają się pod budynkiem sądu. Okazuje się, że czekają na nich tłumy pikietujących ludzi, którzy wspierają Fatmagul.  Rośnie poparcie organizacji kobiecych dla Fatmagül. "Fatmagül, nie jesteś sama!", "Powiedz "NIE" dla gwałtu", - krzyczą ludzie zgromadzeni przed sądem. Meryem nie może uwierzyć w to, że Fatmagul otrzymała takie wsparcie. W tłumie pojawia się nawet lekarka, w której zakochał się Erdogan. Kobieta też czytała artykuł w prasie...
Po rozprawie, Reszat dzwoni do dziennikarki Berkol.

- Domyślam się, że wie pani, kim jestem. Jestem jednym z tych, którzy zostali niesprawiedliwie przedstawieni i stali się celem. Nie przedstawiła pani tej sprawy obiektywnie. Pozwoliła pani, by Fatmagül i osoby z jej otoczenia potraktowały panią jako narzędzie (...). Jest pani młodą dziennikarką na samym dole drabiny. Kiedy ludzie dowiedzą się, że wypisuje pani kłamstwa, pani kariera skończy się jeszcze zanim się zaczęła - Reszat grozi dziennikarce. Kiedy kończą rozmowę, mówi do Selima i Erdogana, że mógł powiedzieć więcej, ale najpewniej ona nagrywa całą rozmowę.

Mustafa spotyka się z Meltem. Próbuje przekonać ją do milczenia. Mówi, że to nie będzie dla niej dobre. Ona jednak twierdzi, że obiecała to Fatmagul i chce dotrzymać słowa. Mustafa jest zdania, że Yasaranowie na pewno nie pozostawią tego dłużni i mogą upublicznić informację o ich niedawnym związku. Za Fatmagul stoją organizacje kobiece. Kto wspiera ciebie? - przekonuje.

Tymczasem, Kerim i Fatmagül, po wspólnej wizycie u psychologa, postanawiają mówić sobie o uczuciach. Czy to wzmocni ich relację?

Okazuje się, że sędzia, który badał sprawę gwałtu, został zmieniony. To nie jest dobra wiadomość dla Fatmagul.

"Grzech Fatmagul": odcinek 101. ZDJĘCIA

Więcej: