Najpopularniejszy YouTuber na świecie wyśmiał występ Michała Szpaka

Michał Szpak spodobał się publiczności na Eurowizji. Występ naszego rodaka spodobał się większości europejczyków, chociaż krytyki nie zabrakło. Światowej sławy YouTuber PewDiePie wyśmiał występ Polaka i jego piosenkę.

Michał w finale Eurowizji zajął dobre, 8. miejsce. A gdyby nie głosy jurorów, to nasz rodak w klasyfikacji uplasowałby się znacznie wyżej. Na szczęście o pozycję Michała zadbali widzowie, którzy przyznali naszemu wokaliście 3. miejsce.

Mimo, że piosenka Michała pt. Color of Your Life została dobrze odebrana przez większą część europejskiej publiki, to nie wszyscy darzą go sympatią. 27-letni Felix Kjellberg, popularny YouTuber PewDiePie, który na swoim kanale ma blisko 50 mln subskrybentów, komentował występy eurowizyjnych wokalistów. Michała nie oszczędził.

Szwed na swoim Twitterze napisał, że polski wokalista płaczę, bo wie jak fatalna jest jego piosenka.

Po opublikowaniu wpisu, Felix spotkał się ze sporą krytyką i dużą ilością negatywnych komentarzy od polskich internautów.

Trzeba też zaznaczyć, że w tweetach szwedzkiego YouTubera nie oberwało się tylko polakowi...

Kim jest ten YouTuber?

Vloger Felix to szwedzki komik, który na YouTubie wybił się dzięki filmikom „Let’s Play”. Jego kanał obecnie subskrybuje blisko 55 mln użytkowników. W 2014 roku, PewDiePie pokonał kanał VEVO Rihanny pod względem wyświetleń.

Przeżyjmy to raz jeszcze…

Michał Szpak według bukmacherów od początku nie znajdował się w gronie faworytów. Polski artysta włożył bardzo dużo pracy w przygotowania do Eurowizji. Na pierwszych próbach w Stockholmie spisywał się bardzo dobrze. Podobnie było podczas finału, na którym reprezentant Polski wypadł całkiem nieźle.

Radio ZET/TP

Więcej: