Zobacz zwiastun spin-offu filmu ze świata Harry'ego Pottera

W sieci ukazał się właśnie zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", czyli pierwszej części serii planowanych spin-offów nawiązujących do przygód Harrry'ego Pottera i jego przyjaciół. Film powstaje na kanwie książki autorstwa oczywiście J.K. Rowling. Brytyjska pisarka napisała powieść w 2011 roku, niedługo po zakończeniu prac nad czwartą częścią książki historii najsłynniejszego czarodzieja świata.

Światowa premiera filmu odbędzie się 18 listopada 2016 roku. Na ekranie będziemy mogli zobaczyć m.in. Eddiego Redmayne’a, który wcieli się w rolę Newta Scamandera. W filmie pojawią się także aktorzy tacy jak: Katherine Waterson, Colin Farrell, Dan Fogler czy Jon Voight. Kolejne części sagi mają trafić do kin w 2018 oraz 2019 roku. 

Fabuła filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" oparta jest na fikcyjnym podręczniku szkolnym, znanym z książek o Harrym Potterze. J.K. Rowling książkę z wszystkimi magicznymi kreaturami wydała w 2001 roku.

Akcja historii rozpoczyna się około siedemdziesiąt lat przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części sagi zatytułowanej  „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. W 1926 roku główny bohater Newt Scamander, który żyje w tym samym świecie co najsłynniejszy czarodziej świata, ma za zadanie odnaleźć i opisać zwierzęta. Ucieczka kilku z nich powoduje, że zarówno w świecie magii, jak i mugoli może dojść do tragedii. 

Radio ZET/SI