Jak Harry Potter został czarodziejem? Ta kreskówka streści Wam to w półtorej minuty

A gdyby tak przypomnieć sobie, jak Harry Potter wkroczył w świat magii? Pewien popularny w sieci rysownik postanowił opowiedzieć widzom pierwszą część przygód najsłynniejszego czarodzieja na świecie. Jego kreskówka bawi miliony fanów Pottera na całym świecie.

 

Trudno w to uwierzyć, ale nie wszyscy czytali Harry’ego Pottera. Może nawet nie wszyscy oglądali filmy o tym czarodzieju. Ross Bollinger – rysownik i freelancer z USA – stworzył kreskówkę dedykowaną właśnie takim ludziom.

Nawet jeśli znacie na pamięć pierwszą część przygód Harry’ego „Kamień Filozoficzny”, na pewno spodoba Wam się ta opowieść.  Artysta w bardzo krótkim czasie przedstawił główne wątki książki, a poza tym zrobił to… z jajem.

Potteromania trwa

J.K. Rowling zdaje sobie sprawę, że fani tęsknią za słynnym czarodziejem i m.in. z tego powodu zdecydowała się stworzyć 8. część książki o Harrym. Tym razem zobaczymy głównego bohatera 19 lat po wydarzeniach opisanych w poprzedniej części „Harry Potter i Insygnia Śmierci”.

Główny bohater powróci jako przepracowany urzędnik w Ministerstwie Magii, który będzie walczył z ciemnymi mocami. Harry Potter będzie ojcem trójki dzieci. Jedno z nich, 11-letni Albus, zmierzy się z ciężarem dziedzictwa, którego nigdy nie chciało. Książka „Harry Potter i Przeklęte dziecko” trafi do księgarni już 31 lipca bieżącego roku.

Fani Pottera nie mogą doczekać się także premiery filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Akcja filmu toczy się w Nowym Jorku 70 lat wcześniej, niż wydarzenia opisane na stronach powieści o Harrym Potterze, ale dotyka świata magii, który pokochały miliony widzów.

Film wyreżyserował David Yates. Scenariusz napisała J.K. Rowling. W postać głównego bohatera wcielił się Eddi Redmayne, zdobywca Oscara za rolę w filmie „Teoria wszystkiego”. Na wielkim ekranie wystąpią także Colin Farell, Katherine Waterson, Samantha Morton, Ezra Miller, Jon Voight i Ron Perlman.

Premiera filmu w Polsce odbędzie się 18 listopada 2016 roku.

Tęsknicie za Harrym?

Radio ZET/SJ

Więcej: