Harry Potter i Przeklęte Dziecko - premiera w Polsce. Kiedy i gdzie specjalne wydarzenia?

Harry Potter i Przeklęte Dziecko: premiera nowej książki J.K. Rowling już 22 października. Dzieło, nieco mylnie nazywane ósmą częścią Harry'ego Pottera, jest wielką gratką dla fanów Hogwartu. W kilku miastach zaplanowana jest specjalna premiera z imprezą dla wielbicieli Harry'ego Pottera. Co się będzie działo?

Książka "Harry Potter i Przeklęte Dziecko", zwana "ósmą częścią Harrego Pottera", ukaże się już niebawem. Polska premiera nowego dzieła J.K. Rowling odbędzie się 22 października. W wielu miastach w sklepach i salonach książkowych organizowane będą specjalne wydarzenia związane z premierą. Księgarnie będą też czynne w nocy. Wydawca książki "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" wraz z salonami Empik w całej Polsce postanowił wieczór premiery uczynić naprawdę wyjątkowym. Huczne i ciekawe imprezy zaplanowano w Empikach m.in. we Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie i Gdańsku. Tam od godziny 21.00 odbywać się będą konkursy, zabawy i pokazy magiczne. Na tych, którzy zakupią książkę, czeka prezent: komplet zmywalnych tatuaży z motywami graficznymi z "Przeklętego dziecka" oraz okolicznościowa pieczątka na nowo nabytym egzemplarzu.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko: premiera w Warszawie

Główne wydarzenie związane z premierą "ósmej części Harry'ego Pottera" zaplanowane jest w warszawskiej Arkadii. To tu będzie działo się najwięcej. Tuż obok Empiku pojawi się scena, na której wystąpią iluzjoniści, cosplayerzy oraz polskie gwiazdy, które łączy fascynacja Hogwartem. Będzie m.in. Rafał Królikowski, który o północy przeczyta pierwszy rozdział dzieła. Innymi atrakcjami będą m.in.: 14-metrowa ekspozycja ulicy Pokątnej, fotobudka, zbieranie podań do Hogwartu, pojedynki czarodziejów, wyścigi na miotłach i nie tylko. Nie mogło zabraknąć też konkursu na najlepsze przebranie inspirowane serią o Harrym Potterze. Ale to tylko część zaplanowanych wydarzeń. Ciekawie będzie też w innych miastach. Dokładna lista salonów Empik, które przygotowały specjalną oprawę z okazji premiery nowego dzieła J.K. Rowling, znajdziecie poniżej.

O czym opowiada Harry Potter i Przeklęte Dziecko?

Dzieło nieco mylnie nazywane jest "ósmą częścią Harry'ego Pottera". W rzeczywistości to papierowe wydanie scenariusza sztuki "Harry Potter and the Cursed Child", która kilka miesięcy temu zadebiutowała na West Endzie w Londynie. Historia ukazana w tym dziele skupia się na Alu Potterze i Scorpiusie Malfoyu. Rowling była pomysłodawczynią scenariusza, ale wszystko zostało spisane przez Johna Tiffany'ego i Jacka Thorne'a.

Nowy Harry Potter w salonach Empiku

Lista salonów Empik biorących udział w zabawie:

Empik Warszawa Arkadia (impreza główna)

Empik Wrocław Renoma

Empik Katowice Silesia

Empik  Łódź Manufaktura

Empik Rzeszów Galeria Rzeszów

Empik Poznań Ratajczaka

Empik Kraków Bonarka

Empik Szczecin Kaskada

Empik Gdańsk Galeria Bałtycka

Więcej: