Będą kolejne części Harry'ego Pottera? Jest odpowiedź J.K.Rowling

Gdy w 2007 roku na rynku ukazała się książka „Harry Potter i Insygnia śmierci", nic nie wskazywało na to, by cykl o słynnym czarodzieju Harrym Potterze miał mieć dalszą część. J.K.Rowling zapowiadała, że siódma część sagi będzie ostatnią. A jednak – pod wpływem sztuki o Harrym – zdecydowała się napisać ósmy tom przygód czarodzieja. Czy fani mogą liczyć na więcej dalszych części? Pisarka zdradziła swoje plany.

Gdyby nie spektakl, książka „Harry Potter i Przeklęte Dziecko" w ogóle nie ujrzałaby światła dziennego. Kolejny tom przygód najsłynniejszego czarodzieja świata powstała bowiem na kanwie scenariusza sztuki teatralnej, wyreżyserowanej przez Jacka Throne'a we współpracy z J. K. Rowling i Johnem Tiffanym, wystawianej w londyńskim Palace Theatre.

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko" rozgrywa się aż 19 lat od wydarzeń z siódmego tomu serii. Harry jest już mężem i ojcem.  Tym razem w największe kłopoty wplątany jest nie on sam, a jego nastoletni syn – Albus. Harry, który pracuje na wysokim stanowisku w Ministerstwie Magii, będzie musiał pomóc mu w walce ze złem.

Czy fani mogą liczyć na kolejne przygody Potterów? Niestety J.K. Rowling nie dopuszcza możliwości, by powstały kolejne tomy serii:

– Podczas dwóch części tego spektaklu Harry przechodzi bardzo ciężką drogę i tak, myślę, że to wystarczy. To początek nowej generacji. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo poruszające, ale Harry musi teraz odejść - zdradziła J.K.Rowling podczas konferencji prasowej.

Fani muszą zadowolić się więc ósmą częścią cyklu. W Polsce jej premiera zaplanowana jest na 22 października, wersja angielska jest już w sprzedaży od 31 lipca.

Radio ZET/SI