Kolejna wojna w dyskoncie? Rzucą się na nowego „Harry'ego Pottera" tańszego o 14 zł?

Wszyscy miłośnicy Harry'ego Pottera i jego przygód odliczają godziny do premiery najnowszej książki sagi – „Harry Potter i Przeklęte dziecko”. Książkę, opartą na scenariuszu sztuki teatralnej o tym samym tytule, będzie można kupić w Polsce już od 22 października. Chętnych nie brakuje, nic więc dziwnego, że księgarnie i dyskonty (!) przygotowały konkurencyjne oferty. 

Książka „Harry Potter i przeklęte dziecko” to scenariusz Jacka Thorne’a oparty na historii wymyślonej przez niego, J.K. Rowling i JohnaTiffany’ego. Dziewiętnaście lat po wydarzeniach znanych z siódmej części, „Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci” (premiera odbyła się w 2007 roku, w Polsce rok później), najsłynniejszy czarodziej świata jest już głową rodziny, ma troje dzieci i pracuje, oczywiście, w Ministerstwie Magii. Przeżywa dojrzewanie swojego najmłodszego syna, Albusa Severusa Pottera. Już o 22 października i polscy czytelnicy będą mogli towarzyszyć Albusowi jego drodze do Hogwartu i Ceremonii Przydziału. Nieoczekiwane wydarzenia, które będą miały wówczas miejsce stają się wypadową dla reszty historii – pełnej nostalgicznych wątków i zaskakujących zwrotów. 

Jak dobrze znasz Harry'ego Pottera? Quiz

W krajach anglojęzycznych książka już pobiła rekordy sprzedaży. W Stanach Zjednoczonych zaledwie w dwie doby „Przeklęte dziecko” rozeszło się w dwóch milionach egzemplarzy, a w Wielkiej Brytanii po trzech dniach z półek zniknęło 680 tysięcy kopii ósmej części przygód Harry'ego Pottera. Wszystko wskazuje także na to, że i w Polsce kolejna część sagi okaże się hitem.

Cena okładkowa książki to 39 zł (miękka oprawa) i 49 zł (oprawa twarda). W wielu sklepach znajdziemy jednak promocyjne ceny. Kusząco przedstawia się oferta Biedronki. W dyskoncie „Harry'ego Pottera i przeklęte dziecko" dostaniemy za  24,99 zł (miękka okładka). Ale to nie wszystko – już o 17 października dostępne są także wszystkie pozostałe części sagi – w cenach od 29,99 do 39,99 zł. Co więcej, jeśli zdecydujemy się kupić dwie książki z serii dostaniemy na nie 15% rabatu (promocja nie obejmuje ósmej części). 

7 rzeczy, które zrozumie tylko fan Harry'ego Pottera

Radio ZET/SI