„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” gratką dla fanów Harry’ego Pottera

J.K. Rowling debiutuje jako scenarzystka i zaprasza nas ponownie do świata czarodziejów. Do sieci trafił polski zwiastun „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Tym razem widzowie przeżyją magiczną przygodę z Newtem Scamanderem.

Pamiętacie pierwsze lata nauki Harry'ego Pottera w Hogwarcie? Autorem jednego z podręczników o fantastycznych zwierzętach był Newt Scamander. I to właśnie ten czarodziej jest głównym bohaterem filmu opartego na powieści J.K. Rowling, którą napisała w 2001 roku z myślą o imprezie charytatywnej.

Akcja filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” toczy się w Nowym Jorku 70 lat wcześniej, niż wydarzenia opisane na stronach powieści o Harrym Potterze. Profesor Newt Scamander specjalizuje się w magicznych stworzeniach. Przybywa do Ameryki z walizką, która wywoła spore zamieszanie, nie tylko w świecie mugoli (ludzi).

Film wyreżyserował David Yates. W postać głównego bohatera wcielił się Eddi Redmayne, zdobywca Oscara za rolę w filmie „Teoria wszystkiego”. Na wielkim ekranie wystąpią także Colin Farell, Katherine Waterson, Samantha Morton, Ezra Miller, Jon Voight i Ron Perlman. Premiera filmu w Polsce odbędzie się 18 listopada 2016 roku.

Chociaż film nie jest kontynuacją przygód Harry’ego Pottera, to jego tematyka nawiązuje do słynnego czarodzieja, który zelektryzował fanów na całym świecie.

„Harry Potter i Księże Półkrwi” znajduje się w czołówce najdroższych produkcji w historii kina. A według ankiety przeprowadzonej przez dziennikarzy portalu FiveThirtyEight ekranizacje przygód słynnego czarodzieja znajdują się na liście 10 najpopularniejszych filmów, do których ludzie chętnie wracają.

Radio ZET/SJ

Więcej: