Idol wraca do telewizji. Kto będzie w jury?

Coraz głośniej mówi się o powrocie „Idola" na antenę Polsatu. W kolorowych mediach pojawiają się już przecieki w sprawie jury. Kto pojawi się w programie Polsatu w 2017 roku?

„Idol" jest jednym z najbardziej znanych programów rozrywkowych. W Polsce pierwsza edycja wystartowała w styczniu 2002 roku. Program wylansował nie tylko piosenkarzy. To właśnie od „Idola" zaczęły się kariery Kuby Wojewódzkiego, Elżbiety Zapendowskiej, Maćka Rocka czy Pauliny Sykut-Jeżyny.

Laureatami programu byli kolejno: Alicja Janosz, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka i Maciej Silski. Popularność dzięki udziałowi w programie zyskali również m.in. Ewelina Flinta, Szymon Wydra, Tomek Makowiecki, Ania Dąbrowska, Mariusz Totoszko, Damian Aleksander, Paweł Kowalczyk, Bartosz Król, Marta Smuk oraz Sławek Uniatowski.

Jurorami we wszystkich czterech edycjach byli Zapendowska, Jacek Cygan i Robert Leszczyński. W trzeciej edycji programu Kubę Wojewódzkiego zastąpili Maciej Maleńczuk i Marcin Prokop. 

Według „Faktu" w jury ponownie mają zasiąść dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Pewne miejsce ma mieć Elżbieta Zapendowska. Informator dziennikara twierdzi, że Nina Terentiew obok Zapendowskiej najchętniej widziałaby Kayah lub Ewelinę Lisowską, która wygrała ostatnią edycję „Tańca z gwiazdami". Z kolei konkurencyjny „Super Express" twierdzi, że obok Elżbiety Zapendowskiej pojawi się Kora – dawna jurorka „Must Be The Music". Zdaniem dziennikarzy „SE" w gronie jurorskim ma pojawić się także Jacek Cygan.

Plotki o powrocie „Idola" pojawiały się już już od dawna. Plotkowano nawet o tym, że program może być przejęty przez TVN, do czego jednak nie doszło. Teraz pojawiły się głosy, że „Idol" może zastąpić „Must Be The Music", który w tym roku spadł z anteny. Według nieoficjalnych informacji „Idol" ma wrócić do Polsatu już wiosną 2017 roku.

Radio ZET/SI