Ivan Komarenko zaśpiewa dla papieża na Światowych Dniach Młodzieży

Już 26 lipca na Błoniach w Krakowie w ramach Światowych Dni Młodzieży wystąpi Ivan Komarenko. Muzykowi na scenie towarzyszyć będzie ośmioro dzieci z Republiki Południowej Afryki.

Ivan Komarenko ogromną popularność zdobył ponad dekadę temu. Piosenka „Jej czarne oczy" nagrana przed duet Ivan i Delfin była jednym z największych przebojów polskich dyskotek przez kilka sezonów. Muzyk reprezentował także Polskę podczas Eurowizji w 2005 roku. Niestety utwór „Czarna dziewczyna" nie zdobył uznania publiczności i wokaliście nie udało się zakwalifikować do ścisłego finału.

W marcu tego roku Komarenko wrócił z zupełnie nowym projektem. W sieci pojawił się teledysk do utworu „That's what Papa said" – anglojęzycznego odpowiednika polskiej piosenki „Tak mówił papież". Zdjęcia do klipu kręcono między innymi w Republice Południowej Afryki. Wystąpiły w nim dzieci chodzące do szkoły w miejscowości Bonnaviele w RPA. Muzyk bardzo się z nimi zaprzyjaźnił i postanowił zaprosić do Polski. Teraz wystąpi razem z nimi na krakowskich Błoniach w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Redakcja ZET/SI