Kobieta oszukała przeznaczenie. Uratował ją znak

Niebezpieczne zdarzenie drogowe zostało zarejestrowane kamerą monitoringu. O niezwykłym szczęściu może mówić widoczna na nim piesza.

Osoba siedząca za sterami wózka widłowego wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i nie zauważyła poruszającego się ze żwawą prędkością Jaguara XF, w wyniku czego najechała na tył auta. Brytyjski pojazd od razu wpadł w poślizg i po chwili zatrzymał się na znaku drogowym.

Na ogromne zagrożenie narażona była piesza poruszająca się chodnikiem. Przed uderzeniem samochodu uratował ją znak drogowy, który równie dobrze przy odrobinie pecha, mógł ją przygnieść. Bezpośrednio po tym zajściu kobieta była w nie lada szoku. I nie ma co się dziwić, patrząc się na nagranie z monitoringu:

Piesza z tej niecodziennej sytuacji wyszła praktycznie bez szwanku! Niestety nie zawsze kolizje drogowe kończą się w taki sposób, o czym świadczą zatrważające dane dotyczące wypadków w Polsce. To właśnie kraj nad Wisłą ma jedne z najniebezpieczniejszych dróg w Europie.

Najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych są nieprzestrzeganie pierwszeństwa pojazdu, niedostosowywanie prędkości do warunków ruchu i nieprawidłowe wyprzedzanie. Jak wynika z danych policji, w 2015 roku doszło do 27 307 wypadków, w których zginęło 2010 osób, a rannych zostało ogółem 34 086 osoby. Sprawcami najczęściej byli mężczyźni, odpowiedzialni za aż 73,7% zdarzeń.

Więcej: